לא, אנחנו לא מנסים לגרום לכם לשנות את מערכת ההפעלה שלכם, אבל מצד שני. אם אתם כבר משתמשים באובונטו (Ubuntu), שהיא הפצת הלינוקס (Linux) הפופולארית ביותר kתחום הצרכני ואתם מצוידים במכשיר iPhone, אז למה שלא תיצרו קשר בין השניים?

במהלך השיטוטים האינסופיים שלנו ברחבי האינטרנט הגענו יום אחד גם לאתר Softpedia שפרסם כתבה בדיוק הנושא הזה: איך לסנכרן את ה-iPhone שלכם למחשב שבו פועלת מערכת הפעלה שלא קוראים לה חלונות ובטח לא MacOS (שהיא הרי, אך טבעי, הסביבה הכי מחבקת ומלטפת לחיבור שני התקנים שמגיעים מאותה חברה, ושקוד מערכת ההפעלה שלה סגור) אלא דווקא אובונטו.

המדריך המפורט הזה מסביר מהם העקרונות לביצוע הגיבוי לסביבת הלינוקס הזו, ומציע כמה פתרונות שונים, כשלכל פתרון יש מספר חסרונות ומספר יתרונות שמפורטים ומוסברים היטב. מבין שלוש השיטות שתיים מסבירות כיצד לבצע את הסנכרון באמצעות נגן מדיה ואילו השלישית היא תוכנית קטנה ומיוחדת שנכתבה לסביבת האובונטו כדי לבצע את הסנכרון המבוקש. המשותף בין שלושתן, מעבר לשורה התחתונה של הסנכרון, הוא שהם מבוססים על ספריית קוד שנכתבה על ידי משתמשים שבדיוק נתקלו בבעיה המתוארת: כיצד לסנכרן את ה-iPhone ללינוקס.

ההסברים בכתבה מדויקים ומובנים היטב, וגם כאלה שאינם מנוסים בשימוש באובונטו ימצאו את דרכם בקלות אל המטרה. עם זאת שימו לב לאזהרה שמשולבת בכתבה ובנוסף, שימו לב שכל שיטה מאפשרת לסנכרן רק חלק מהקבצים ששמורים בזיכרון הפנימי של ה-iPhone. בהצלחה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.