מכשיר האנדרואיד הבא שלכם יכלול מסך הרגיש לחץ, זה כנראה כבר כמעט עובדה. זה לא רק בגלל שאפל הכניסה את טכנולוגיית ה-3D Touch במכשירי ה-iPhone 6s החדשים, אלא גם כי יצרניות אחרות עשו זאת (עוד קודם) כמו ה-Mate S של וואווי (Huawei) או Axon Mini של ZTE, כך שללא ספק השוק הולך לשם.

מי שמתכננת להיות העולה החדשה בתחום המובייל היא חברת Synaptics (סינפטיקס) המוכרת בעיקר כיצרנית משטחי מגע למחשבים ניידים. החברה הציגה את ClearForce, טכנולוגיה שתאפשר לכל יצרנית טלפונים להוסיף תמיכה במסך רגיש ללחץ כשכבה נוספת למסך הקיים.

לפי ההדגמה שביצעה, טכנולוגיית ClearForce תוכל לזהות את עוצמת הלחיצה על המסך לביצוע מגוון של אפשרויות החל מזום מהיר, הצגת תפריט משני בלחיצה על צלמית או אובייקטים בדיוק כמו במכשירי אפל, פתיחה מהירה מנעילה, שינוי של שפת הכתיבה במקלדת, צילום תמונה בלחיצה חזקה ועוד.

“צעד חשוב זה הוא הדבר הבא בממשק משתמש למכשירים ניידים שבקרוב יהפוך לסטנדרט וידגיש את הובלת סינפטיקס בתחום”, אמר קוין ברבר (Kevin Barber), סמנכ”ל בכיר בחברה ואנחנו בהחלט מסכימים איתו.

החברה כבר החלה בבדיקות אצל יצרניות שונות וטלפונים ראשונים עם הטכנולוגיה נראה לא לפני שנה הבאה.

http://www.youtube.com/watch?v=g9lcaL-UqIk

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.