נוקיה מתכוננת לרענן את מערכת הסימביאן הדועכת עם שיפורים ושינויים רבים. נכון, לא מדובר עדיין במערכת הפעלה חדשה אך בכל זאת השינוי המרענן שככל הנראה יגיע בשנה הבאה בהחלט אמור למשוך בחזרה את האהדה שלה היא ראויה. נוקיה מבצעת את השינוי לאחר שבשנה האחרונה הצליחה האנדרואיד לחדור לשוק הסלולר ויותר ויותר יצרנים מבססים את מכשירהם על המערכת של גוגל. לעומת זאת חובבי הסימביאן נאלצו להישאר עם מערכת ההפעלה S60 בגרסה 5 שהגיע עם ה- 5800/N97 בעלת מראה מיושן למול ההיצע בשוק מערכות הסלולר הפתוחות כיום.

את הרענון למערכת תבצע נוקיה כבר השנה עם שני עידכונים עיקריים כשהראשון יגיע אלינו בחצי השנה הראשונה של 2010 אולם בשינוי מינורי ואילו העדכון הנוסף יגיע בחצי השני של 2010. גרסת הסימביאן שנמצאת בשימוש כיום היא גרסה 3 אם כי מספר זה אינו יחס לנו חשיבות עד כה אולם במהלך הרבעון השלישי תכריז נוקיה על הגרסה הרביעית של מערכת ההפעלה סימביאן שתיכנס לשימוש מלא במכשירי נוקיה החל משנת 2011.

אז מה בעצם אומר לנו העדכון של מערכת הסימביאן מ- 3 ל- 4? הדבר הראשון הוא ממשק משתמש חדש לחלוטין ואינטואיטיבי יותר כפי שאפשר לראות בתמונות. הניווט במממשק יהיה קל יותר ופשוט פלטפורמת האפליקציות הקיימת תשודרג ותאורגן מחדש כשבלב הממשק תשתמש נוקיה ביכולות גרפיקה מתקדמות שיספקו מעברים וחלונות ויזואלים יותר. כל החוויה תבוסס על ממשק Direct UI שיהיה בנוי על Qt ו- Orbit אשר יספקו יחד סביבת עבודה נוחה יותר למפתחי האפליקציות בעבור הסימביאן. ה-N900 כדרך אגב אינו נכלל בין מכשירי הסימביאן ואין לקחת ממנו דוגמא מכיוון שמדובר על מכשיר המריץ את מערכת ההפעלה MEAMO שנותרת כמערכת משנית ביחס לסימביאן. (מקור)

קרא עוד:  גוגל שחררה את הבטא הרביעית ל-Android Q