נוקיה החלה היום בשחרור עדכון התוכנה הגדול ביותר למכשירי הסימביאן N8 ,C7 ,E7 ו-C6-01. המערכת בגרסתה החדשה, Symbian Anna, מחליפה את גרסת ה-Symbian 3 שהייתה עד כה במכשירים אלה ומספקת מגוון גדול של שינויים וזואליים בממשק המשתמש ופיצ'רים חדשים.

Symbian Anna מציעה מקלדת וירטואלית חדשה ונוחה יותר עם מסך מפוצל להקלדה, עדכון גדול לדפדפן הפנימי הכולל שינויים בממשק המשתמש עם כפתורים חדשים וגישה מהירה לאפשרויות השימושיות, ביצועים משופרים ועדכון לסטנדרטים האחרונים בגרסת WebKit מעודכנת. עוד שיניים קשורים לאבטחה משופרת, רענון כל האייקונים והכפתורים לפינות מעוגלות, מעבר חלק יותר בין עמודי הבית, ריכוז העדכונים למקום אחד בצורה יעילה יותר, שיפור באפליקציית המפות וכן כלים ללקוחות ארגוניים שבהם נוקיה הצטיינה יותר משאר המערכות. נוקיה מבטיחה גם שיפור בביצועים מאסיבי במכשירים ובכל האפליקציות המגיעות עימו, ללא קשר למכשיר שברשותכם.

בעלי ה-C7 ישמחו גם לדעת כי שבב ה-NFC הרדום שקיים במכשיר בגרסתו האמריקאית, מתעורר לפעולה לאחר עדכון זה, אך לא ממש בטוח שיהיה לכם מה לעשות איתו לעת עתה שכן מספר השירותים התומכים בשבב מוגבל מאוד.

העדכון זמין לכל מכשירי Symbian 3 למכשירים לא נעולים ברחבי אירופה ואסיה, וניתן להורדה דרך תוכנת OVI Suite שבמחשב או דרך אפליקציית העדכון הפנימי של המכשיר, אך יש לשים לב כי העדכון לוקח כ-15 עד 30 דקות וייתכן כי המכשיר יידרש לבצע את העדכון בשני שלבים שונים.

אם רכשתם את המכשיר בארץ דרך המפעילה, ייתכן כי כרגע לא תוכלו להוריד בשל העובדה כי ישראל לא בין רשימת המדינות בהם ניתן להוריד את העדכון, אך נוקיה מבטיחה כי בתוך שלושה שבועות מדינות נוספות יוכלו להוריד, ונקווה כי גם אנחנו נהיה ביניהם.  עוד על העדכון תוכלו למצוא בבלוג של נוקיה ובסרטונים שבהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.