סיימה (Syma), יצרנית הרחפנים הסינית, השיקה לאחרונה בישראל את X8 Pro, רחפן רב יכולות שהעיקריות שבהן הם מערכת ניווט מבוססת GPS ומחיר אטרקטיבי. מה חשבנו עליו? צפו בוידאו בהמשך.

X8 Pro מזכיר, במבט ראשו, את הרחפן Phantom של DJI, אבל הוא ממש לא מתיימר להיות כזה. זהו רחפן מרובע מדחפים (Quadcopter), ובדומה לשאר דגמי החברה, גם X8 מנסה להביא חלק מהיכולות של המותגים הגדולים, אך מציע מחיר נגיש.

הדגם המסוים הזה מגיע במבנה מעט משופר בהשוואה לדגמים X8SC ו-X8SW של החברה. הרגליים עוצבו מחדש כך שיתנו לו אחיזה ויציבות על הקרקע וסביב למדחפים יש טבעת הגנה אשר הוכיחה את עצמה במהלך הבדיקות שעשינו לו – בשני מקרים בהם הרחפן התרסק על הדשא ופעם נוספת כשפגע ביד.

ל-X8 Pro ג'ירו מובנה של 6 צירים עם יכולת עמידה בגובה ואיזון אוטומטי ללא מגע משתמש. כאמור, משולבת בו גם מערכת ניווט שבלחיצה אחת מאפשרת לו לחזור למקום ממנו הוא המריא. מערכת זו גם פועלת במקרים בהם הסוללה עומדת לפני התרוקנות או אם הוא הרחפן מאבד קשר עם הבקר. המערכת נכנסת לפעולה מייד הפעלת הרחפן. כאשר שתי הנוריות בחלק האחורי ירוקות, אפשר לשעת שהוא הצליח לבצע נעילת מיקום.

הבקר, הפועל בתדר 2.4 ג'יגה-הרץ עם מרחק הפעלה של עד 300 מטרים, שולט על כל יכולותיו של הרחפן. לצד כפתור ההחזרה המהיר יש גם כפתור להמראה או נחיתה אוטומטית וכן בקרי היגוי, כשאחת הידיות שולטת במצלמה כדי לקבגוע היבטים כמו שינוי זווית הצילום כלפי מטה או למעלה או ביצוע לכידת תמונה. בחלק העליון של הבקר יש גם תופסן להחזקת הטלפון כדי לצפות בזמן אמת בצילום הוידאו.

למצלמה חיישן באיכות 720p ובערכה כבר כלול כרטיס זיכרון מסוג microSD בנפח 4 ג'יגה-בייט. עם זאת, היא לא איכותית מספיק לטעמנו לצילומים ואולי יכולה לספק את מי שרק רוצה לצלם בשביל הכיף. מי שרוצה איכות גבוהה יותר יכול להחליף אותה במצלמת GoPro – היא תספק תוצאות טובות יותר.

לסוללה הספק עבודה של 2,000 מילי-אמפר/שעה, והיא ממוקמת במנגנון נשלף ונוח מאוד לשימוש. בניגוד לדגמי העבר שבהם היה צריך לנתק את החיבור החשמלי, במקרה של X8 Pro כל שצריך הוא ללחוץ על הכפתור ולמשוך את הסוללה. זמן השימוש ברחפן הוא כ-10 דקות בלבד, מה שמצריך סוללה נוספתאם רוצים להשתמש בו זמן ממושך יותר.

המחיר של X8 Pro הוא 1,249 שקלים והוא נמכר דרך אתר היבואן. בנוסף מוצע הרחפן בערכת מורחבת הכוללת רגלי רחפן, מגני מדחפים, 2 סוללות נוספות (סך הכל 3 סוללות), ומפצל לטעינת 3 סוללות במחיר של 1,499 שקלים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.