סווטש (Swatch), יצרנית השעונים השווייצרית, עומדת להציע לקראת סוף השנה הנוכחית או בתחילת 2018 תציע שעונים חכמים ראשונים מתוצרתה שיהיו מבוססים על מערכת הפעלה קניינית משלה. בכך תספק החברה מעין תחרות ל-Anderoid Wear של גוגל (Google) ו-watchOS של אפל (Apple), כי במקביל לשימוש במערכת ההפעלה שלה עבור שעוניה היא גם מתכוונת להציע אותה לחברות אחרות שירצו בה, ובכך היא מנסה להיות קצת שונה אפילו מטיזן (Tizen) של סמסונג (Samsung).

הסיבה שהתמונה שמלווה את הידיעה הזו היא של חברת הבת טיסו (Tissot) היא שלפי מנכ"ל החברה ניק האייק מערכת ההפעלה עלומת השם תופיע קודם כל בשעוני טיסו לפני שהחברה תשלב אותה גם בשעונים שיישאו מקדימה ת השם המפורש סווטש.

האייק לא סיפק פרטים רבים מדי אודות מערכת ההפעלה, אבל לטענתו היא תהיה חסכונית יותר מ-Wear ומ-watchOS, ואף תגן טוב יותר על הנתונים שיישמרו בשעונים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.