עוד מראה הסקר כי למרות פרשת דליפת תמונות העירום של שחקניות הוליווד, עדיין חלה עליה באמון לשירותי גיבוי ענן

סקר חדש שנערך בחודש יוני בשיתוף אפליקציית שירותי הענן  Bezeq Cloud בקרב גולשי אינטרנט, חושף כי חל שיפור ניכר ביחס לנושא שירותי ענן ובמודעות לגיבוי ולשמירה של המידע והמסמכים החשובים להם.

הסיבה המרכזית לכך שרוב הנשאלים מקפידים לגבות ומבינים שאין ברירה אלא לגבות מידע גם בענן היא שכל ישראלי שני (63% מהנשאלים) חווה אובדן והיעלמות של מידע. הסקר חושף כי כמעט רוב הנשאלים, 92%, העידו כי הם דואגים למידע שלהם ומגבים אותו באמצעי כלשהו, כאשר 88% מהם שומרים ומגבים בעיקר תמונות, אך לא מעט שומרים גם מסמכים.

עוד עולה מהסקר כי רוב המידע שאבד הוא כזה שגובה באמצעים פיזיים, הידועים כבעלי סיכון גבוה יותר ללכת לאיבוד, להתקלקל או להישחק כמו המחשב האישי, הסמארטפון או הטאבלט וכונן חיצוני. גיבוי ענן נחשב לשירות הבטוח והעמיד ביותר, כשרק 3% מהנשאלים העידו כי איבדו מידע בענן מסיבה זו או אחרת.

לחצו כאן לגיבוי המידע שלכם בחינם וללא הגבלה

ב-2014 תפס את הכותרות אחד המקרים המפורסמים של גיבוי ענן עם דליפת תמונות העירום של השחקניות ג'ניפר לורנס וקירסטן דאנסט. החשד: ניצול פרצה לכאורה בשירות iCloud של אפל. למרות הרושם השלילי שפרסומים אלו הותירו, טכנולוגיית גיבוי הענן עדיין נחשבת לאחת האמינות והמאובטחות, וכך גם עולה מתפיסת הנשאלים בסקר: 67% מהנשאלים העידו כי הם שומרים את המידע שלהם בענן, רוב הנשאלים (78%) לא מביעים חשש לאבד אותו. למעלה ממחצית הנשאלים מסכימים כי "בעתיד הקרוב אנשים ישמרו את כל התמונות שלהם בענן" .

קרא עוד:  מוזיקה אלטרנטיבית ובחינם: 5 אתרים מהם תוכלו להוריד מוזיקה שתרענן לכם את הפלייליסט

בסופו של דבר גניבה, תקלה או סתם רגע של חוסר תשומת-לב עלולים לפגוע במכשירים בהם רובנו מאחסנים מידע אישי יקר ערך ורב. הסקר מוכיח שחומרה פיזית עלולה ללכת לאיבוד, להתקלקל או להישחק, והסיבה לכך שלא מעט ישראלים חווים אובדן מידע היא כיוון שהם שמים את מבטחם דווקא באמצעים פיזיים. לכן מומלץ לנקוט בגישה של גם וגם: הדרך המומלצת לשמירה על המידע היא באמצעות אחסון המידע הדיגיטלי שלנו בכמה אמצעים בו זמנית ובמקביל.

למסמכים החשובים אין תחליף – לחצו לגיבוי בענן של בזק ללא הגבלה 

הסקר בוצע ע"י מכון הגל החדש מקבוצת נילסן בחודש יוני 2015, בקרב הציבור הרחב.  מדגם של 500 איש בגילאי 18 ומעלה. קבוצות גיל – צעירים: 18-34, גילאי ביניים 35-54, מבוגרים 55+.

הכתבה נכתבה בשיתוף בזק.