סארף (Surf) הישראלית הציגה בכנס MWC 2019 את מצלמת הרכב SurfSight, שבשונה ממצלמות רכב רגילות יכולה לזהות בזמן אמת סכנות ואירועים חריגים בכביש ולהתריע בפני הנהג.

SurfSight נראית כמצלמת דרך רגילה. היא מותקנת כמו אחרות על שמשת הזכוכית הקדמית, אך משלבת בנוסף מידע ממצלמה נוספת שנועדה לצילום פנימי ומותקנת על שמשת הזכוכית האחורית. בתוך המצלמה משובצים חיישנים רבים, והיא מציעה יכולת מיפוי וזיהוי חכם של תוואי הדרך, הרכבים והולכי הרגל. אלה מאפשרים לה לזהות באופן מיידי אירועים שיכולים לגרום לסכנת חיים כמו עצירות או האצות פתאומיות, סטייה מהמסלול וכל תאונה כמעט שהולכת להתרחש. עוד יכולה לזהות המצלמה הסטת מבט של הנהג הודות למנגנון שמזהה הסטת עיניים, תבנית פרצוף וזוויות מבט.

מיד עם זיהוי הסכנה מספקת SurfSight התראה בדמות צפצוף, הודעה וקול וגם שולחת הודעת דור אלקטרוני והודעת טקסט אל אדם המוגדר מראש. כן מציעה המצלמה SurfSight לחצן מצוקה שלחיצה עליו מעבירה בזמן אמת צילום של המתרחש ברכב לצד פרטים שיסייעו לאיתורו כמו מיקום וזמן. היא גם מצוידת בחיישן אינפרה אדום לצילום בחשיכה. אפשר לקבוע, כדי לחסוך סוללה, כי המצלמה תופעל רק בעת זיהוי אירוע חריג. כן ניתן לחבר עד שמונה מצלמות ברכב יחיד לקבלת תמונה מקיפה.

את התוכן המצולם ניתן לשמור בכרטיס זיכרון חיצוני, עד 32 גיגה-בייט, או לחילופין להזרימו לענן ייעודי דרך חיבור סלולרי מובנה או Wifi. בשירות הענן ניתן גם לנתח נתונים, לקבל תמונת מצב בעבור כל נהג, ואם מדובר בחברה, גם להשוות בין צילומים.

קרא עוד:  אודיו טכניקה הכריזה על Quietpoint ATH-ANC300tw עם ביטול רעשים היברידי

בעתיד גם לשוק הפרטי

"נכון לעכשיו SurfSight אינה מיועדת לקהל הפרטי. הסיבה היא שוני בין מדינות במגבלות הנוגעות לפרטיות בכל הקשור לצילום רכבים. עם זאת, החברה אינה שוללת הפצה שכזו בעתיד", אמר מנכ"ל החברה, אבי פישר, ל-TGspot.

סארפ היא אחת מיותר מ-65 חברות ישראליות שהשתתפו חלק בביתן הישראלי של מכון הייצוא ומנהל הסחר במסגרת MWC 2019. החברות מציגות את המוצרים שפיתחו בשנים האחרונות, וביניהם גם מכשירי דור חמישי, מציאות מדומה ורבודה, טכנולוגיות לרכבים אוטונומיים וערים חכמות. "ישראל ידועה בכוח החדשנות שלה ומהווה מנוע עיקרי לייצוא של חדשנות טכנולוגית. אנו שמחים לראות את מידת העניין שהביתן הישראלי מייצר שנה אחר שנה", אמר יו"ר המכון, אדיב ברוך.