מיקרוסופט (Microsoft) הצליחה קצת להפתיע בהכרזות שלה הערב באירוע ה-Windows 10 Devices שלה כשהכריזה על שני מכשירי Surface. לצד ההכרזה הצפויה על ה-Surface Pro 4 הכריזה החברה גם על Surface Book מחשב פרימיום יוקרתי.

ה-Pro 4 מבוסס כצפוי על מעבדי ה-Core מהדור השישי של אינטל (Intel) והוא יוצע בשלוש רמות שלפי החברה מיועדות לשלוש רמות שימוש. ברמת הכניסה יוצע הטאבלט, או מחשב ה-2-ב-1, החדש של החברה עם מעבד Core M3 והוא מיעוד לשימושי שולחן עבודה טיפוסיים כולל הזרמת וידאו ומוזיקה. ברמה השנייה יוצע ה-Pro 4 עם מעבד Core i5 ואותו היא כבר מייעדת לשימושים כבדים יותר כמו עריכת תמונות, משחקים, ועריכת קבצי מאגר נתונים ומסמכים גדולים. ברמה הגבוהה ביותר הוא יוצע עם Core i7 ואותו היא כבר מייעדת למקצוענים בתחום עריכת הוידאו, תכנון מודלים תלת ממדיים וכתיבת אפליקציות מקצועית.

ה-Surface Pro 4 מגיע עם מסך 12.3 אינץ' ברזולוציה של 2736×1824 ובצפיפות של 267 פיקסלים/לאינץ'. הוא מוגן ב-Gorilla Glass 4 שנחשבת כיום לזכוכית ההגנה הדקיקה ביותר עם עובי של 0.4 מ"מ בלבד. העובי של המכשיר הוא 8.45 מ"מ וזאת לעומת 9.1 מ"מ של הדור הקודם, ומשקלו ההתחלתי נע בין 766 ל-786 גרם, כשהמשקל הקל יותר הוא בתצורה עם ה-Core M3. ניתן לרכוש אותו עם 4, 8 או 16 ג'יגה-בייט זיכרון RAM ועם כונן SSD בנפח של 128, 256 ו-512 ג'יגה-בייט או 1 טרה-בייט. המצלמה הקדמית היא בגודל של 5 מגה-פיקסל ואילו האחורית היא בגודל של 8 מגה-פיקסל עם יכולת צילום וידאו ב-1080p. הסוללה לפי החברה אמורה להספיק ל-9 שעות הקרנה של סרטי וידאו.

קרא עוד:  הכי קל מסוגו: HP הכריזה על Elite Dragonfly - מחשב הפיך במשקל 1 ק"ג בלבד

מבחינת קישוריות תומך ה-Pro 4 ב-WiFi 802.11ac ומטה וכן בבלוטות' 4.0. מבחינת חיבוריות אפשרת למצוא מחבר USB 3.0 בגודל מלא, קורא כרטיסי microSD, חיבור miniDisplayPort וכמובן חיבור לטובת הכיסויים השונים, כולל כיסוי המקלדת.

העט שמלווה את הטאבלט, ה-Surface Pen, עבר גם הוא מקצה שיפורים ולפי החברה הוא אמור לתת הרגשה של שימוש בעט/עפרון אמיתיים עם יכולת אבחון לחץ של 1024 רמות. הוא אפילו כולל מחק בקצה השני, ולפי ההדגמה הוא ממלא את תפקידו היטב.הוא גם נצמד לטאבלט באופן מגנטי לצורך שמירה.

המחיר ההתחלתי הוא 899 דולר.

Book

כאמור הפתיעה מיקרוסופט עם ההשקה של Surface Book וכמו ששמו מרמז זה כבר מחשב נייד לכל דבר ועניין והוא מגיע עם מקלדת מוכללת שניתנת להפרדה. מה השינויים? קודם כל גודל המסך שהוא במקרה הזה 13.5 אינץ', בהיבט של 3:2, ודבר שני הרזולוציה הגבוהה במיוחד שעומדת על 3000×2000 פיקסלים, כך שגם במקרה הזה צפיפות הפיקסלים היא 267 לאינץ'. בנוסף, כמו במקרה של ה-Pro 4, אפשר לרכוש במגוון תצורות שונות: 8 או 16 ג'יגה-בייט זיכרון RAM, כונן SSD בנפחים שבין 128 ג'יגה-בייט ל-1 טרה-בייט, וכן בחירה בין Core i5 ל-Core i7. אם בוחרים ב-Core i7 מקבלים שבב גרפי של NVIDIA, שהוא מהווה בחירה במקרה של ה-Core i5. גם הסוללה גדולה יותר, ולפי מיקרוסופט היא תספיק ל-12 שעות צפייה בוידאו. המשקל הוא 1.5 ק"ג, כולל המקלדת.

קרא עוד:  הטאבלטים החדשים של לנובו יכולים לשמש גם כמסכים חכמים

העיצוב של המחשב מיוחד. הציר נראה גמיש, וכשסוגרים את המכסה עד סופו יש מעין מרווח בחלק האחורי. החברה טוענת שגם מדובר בציר חזק במיוחד שמחזיק היטב את המסך במקום.

המחיר ההתחלתי של ה-Book עומד על 1,499 דולר.

http://www.youtube.com/watch?t=5&v=XVfOe5mFbAE