התקשורת בין הסמאטרפונים לטלוויזיה משתדרגת מרגע לרגע: בתערוכת CES 2015 בלאס ווגאס נחשף מחבר חדש, superMHL, אשר משדרג את חיבור ה-MHL הרגיל ומאפשר להעביר נתונים ברזולוציה הרבה יותר גבוהה מאולטרה HD, ומספק יותר חשמל להטענת הסמארטפון במקביל.

ה-superMHL יכול להגיע להספק חשמלי של עד 40 וואט ותומך ברזולוציית 8k (כלומר 7680×4320 פיקסלים) עם 120 פריימים לשנייה. בנוסף הוא תומך בטכנולוגיית Deep Color בקצב של 48 bit, אשר מציגה צבעים חדים וריאליסטים יותר, ומאפשר למסך להציג מגוון רחב יותר של צבעים בהתאם לכוונת היוצרים המקוריים של הסרט/סדרה/משחק. וחוץ מכל אלה, הוא תומך גם ב-HDR ובפורמטים של סאונד באיכות גבוהה יותר.

יכולת הזרמת הוידאו ב-8k של התקן החדש עדיין נמצאת בשלב הפוטנציאל, כיוון שמעטות הטלוויזיות בשוק שתומכות ברזולוציה הזו (והוא למעשה המחבר היחיד שמסוגל לתמוך בהן כרגע).

החיבור החדש מאפשר לבחור בין אופציות סאונד כמו Dolby Atmos, DTS-UHD, 3D audio או אודיו בלבד, מאפשר תמיכה במספר תצוגות במקביל, ושליטה על כל התצוגות באמצעות שלט רחוק אחד. כמו כן הוא מכיל מחבר חדש והפיך בעל 32 פינים, ויגיע עם כבלים שתואמים למיקרו USB, USB Type C ו-superMHL ל-superMHL. טרם פורסם מתי הוא ייצא לשוק או מי המכשיר הראשון שיאמץ את התקן החדש.