תגידו מזל טוב – המשחק ׳האחים סופר מריו׳ (Super Mario Bros) חוגג 30 שנה. המשחק ההיסטורי ראה אור ביפן ב-13 לספטמבר 1985 על קונסולת ה-Family Computer או Famicom של ׳נינטנדו׳ (Nintendo) ומאז זה היסטוריה.

מריו לא תמיד היה שרברב ושמו כלל לא מריו, במשחק ׳דונקי קונג׳ (Donkey Kong) שיצא בשנת 1981 שמו היה ג׳אמפמן והוא בכלל היה נגר. במשחק ההמשך ׳האחים מריו׳ (Mario Bros) שיצא בשנת 1983, שונה שמו למריו ויחיד איתו הוצג לראשונה גם האח לואיג׳י ויחד הם שיחקו כשרברבים הנלחמים בתעלת הביוב של ניו-יורק. המשחק הפך ללהיט במכונות הארקייד ולאחר מכן אף הומר לקונסולה הביתית של נינטנדו. ב-1985 יצא המשחק האחים סופר מריו והציג גרפיקת 8 ביט והיה לאחד למשחקי הגלילה הצידית הראשונים על קונסולה ביתית.

למשחק גם חשיבות היסטורית שכן קונסולת ה-NES שהושקה באר"ב ותוכנית ׳חותמת האיכות׳ שהשיקה נינטנדו, החזירה את אמון הציבור בתעשיית הגיימינג, זאת לאחר קריסת השוק שהתרחשה ב-1983 שנוצרה בעקבות הצפת השוק בקונסולות משחק ומשחקים בעלי איכות נמוכה כמו-E.T שאטארי דאגה לקבור במדבר. למעשה האחים סופר מריו היה למשחק הכי נמכר עד כה, כש-40 מליון עותקים נמכרו ברחבי העולם, המשחק היחיד שהצליח לקטוף ממנו את התואר היה הכותר Wii Sports, גם הוא של נינטנדו.

לכבוד חגיגות ה-30 קיבל המשחק מספר מחוות: כך לדוגמא כאשר מחפשים בגוגל ״Super Mario Bros״ ליד ערך משחק ניתן למצוא אותה קופסא אייקונית ולחיצה עליה גורמת למטבעות לצאת החוצה, בדיוק כמו במשחק. בנינטנדו מציינים את חגיגות המשחק באתר ייעודי ואף יצרו סרטון בו אוסף של סרטונים ומחוות הגולשים מרחבי הרשת.

קרא עוד:  באיזה שיא גינס מפוקפק זכתה Electronic Arts?

נינטנדו חוגגת 30 למריו

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.