ממשיכים לרענן את האפליקציות במכשיר שלכם, והפעם: האפליקציה שתנסה לחשב את חלקכם היחסי בתשלום החשבון שהוגש לכם במסעדה, זו שתמצא בתי עסק כשרים עבור שומרי הכשרות, אחת שתסייע לנו במצבי חירום, לוח שנה חדש ומעניין וגם אפליקציה קניה ומכירה מבוססת מיקום.

אפשר חשבון?

הסיטואציה הבאה ודאי מוכרת לרבים מכם: יצאתם עם חברים לאכול במסעדה והחשבון הגיע בסוף הארוחה. בתאורה עמומה ולאחר ארוחה דשנה קשה להתחיל לחשב מהו החלק היחסי שלכם בחשבון. בדיוק עבור כך הומצאה אפליקציית Sumzapp. עם פתיחתה של האפליקציה התבקשנו לצלם את החשבונית. במסך הבא נדרשנו לסמן באמצעות האפליקציה את האזור בחשבונית שבו קיים פירוט המנות המוזמנות. לאחר כמה שניות המירה האפליקציה את החשבונית המצולמת לחשבונית מגע, שם הופיעו כל המנות ומחיריהן. כל שנותר לנו לעשות היה להזין את הכמות שצרכנו מכל מנה, גם אם לקחנו ממנה חצי או שליש וחישוב מדויק של החלק היחסי שלנו בתשלום על הארוחה הופיע על המסך.

בכמה ניסיונות שערכנו ראינו שלמפתחים יש עוד עבודה בכדי לשפר את הממשק, שכן הרבה מנות לא זוהו בצורה מושלמת ושמן הופיע בצורה מעוותת, אך עדיין ניתן להבין מסדר המנות וממילים שכן זוהו באיזו מנה מדובר. עם זאת, ודאי תסכימו שמדובר ברעיון מעולה ובאפליקציה שימושית. המפתחים גם עובדים על האופציה לשלם את החשבון ישירות מתוך האפליקציה – מה שבהחלט יכול לשדרג אותה בכמה רמות.

להורדה: iOS | אנדרואיד

מאגר בתי העסק הכשרים

שומרי כשרות המעוניינים לשבת בבתי קפה, מסעדות ושאר מקומות יבדקו בדרך כלל אם ניתנה לבית העסק תעודת כשרות ויהיו גם שיקפידו על סוג כשרות מסויים (רבנות, בד"צ ועוד). אפליקציית "מה כשר" מרכזת מאגר של בתי עסק כשרים המתעדכן כל העת בשיתוף המועצות הדתיות בארץ ובקהילות היהודיות בעולם. באמצעות כפתור ייעודי ניתן לנווט עם waze לבית העסק, ליצור קשר עם משגיח הכשרות, לבצע חיפוש של בתי העסק הכשרים בקרבת מקום ולהעניק חוות דעת על בית העסק.

קרא עוד:  שוב התנהלות בעייתית של אפליקציות אנטי-וירוס לאנדרואיד

חלק מהעסקים שנמצאים במאגר סיפקו תמונות של בית העסק, תפריטים ואף קופונים, כך שהאפליקציה מנסה לספק מענה מירבי לשומרי כשרות בארץ ובעולם וגם לאלו שרק קבעו פגישה עם אדם המקפיד על כשרות ומעוניינים למצוא מקום שיהיה נוח עבור כל הנוכחים.

להורדה: iOS | אנדרואיד

כולם בשביל אחד

מצבי חירום מלווים את שגרת היום-יום שלנו. אך בייחוד בימים אלה, כשיש חשש לשריפות בעקבות החום הכבד וכשרבים מטיילים בארץ ובחו"ל – חשוב להצטייד גם באפליקציית Musketeer. האפליקציה, ששמה ניתן לה בעקבות הכרזת המוסקטרים "כולם בשביל אחד", מקימה מעין רשת ביטחון חברתית יחד עם חיבור פשוט יותר אל מוקדי החירום האזוריים. האפליקציה והווידג'ט המצורף לה כוללים לחצן מצוקה אישי, אופציה להקלטה קולית בשילוב צ'אט כתוב ומפה. כל אלה מסייעים להזעיק משתמשים אחרים הנמצאים בסביבה, לכל מקום בו אחד ממשתמשי האפליקציה נקלע למצוקה.

 

בעת ההרשמה לאפליקציה תצטרכו להירשם כ"מוסקיטרים" לספק כמה פרטים על עצמכם, האם יש לכם ידע בעזרה ראשונה, האם ישנן מחלות כרוניות מהן אתם סובלים ועוד. בנוסף, תוכלו להגדיר רשימת אנשי קשר שיקבלו הודעה אם תלחצו על לחצן המצוקה בעת חירום. זהו, כעת תוכלו להתשתמש בה גם בארץ, באירועי משטרה, אירועי רפואה, שריפות וכדומה. בחו"ל מזהה האפליקציה מעט אחרי הנחיתה גם את מספרי הטלפון של שירותי החירום במדינה בה אתם מבקרים ובלחיצת כפתור תקושרו למוקדי החירום המקומיים.

"כיום אנו עושים הכל בעזרת טכנולוגיה המנצלת את כוחם של ההמונים מסביבנו", מסבירים המפתחים. "לכן בנינו משהו בשביל הרגעים החשובים ביותר, רגעים בהם מישהו זקוק לעזרה", הם מוסיפים.

קרא עוד:  אדובי הציגה את Photoshop Camera כדי להתחרות באפליקציות הפילטרים עם בינה מלאכותית

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

לוח השנה של בוקסר

כשהושקה אפליקציית בוקסר (Boxer) לפני מספר שנים, היא חידשה דבר או שניים באופן צריכת המיילים שלנו בסמארטפון. אם תרצו – האווטלוק של הסלולרי. לאחרונה הושקה אחותה הקטנה, אפליקציית לוח השנה של בוקסר.

עם ממשק מינימליסטי, עיצוב מוקפד ותמיכה מרשימה בעברית מאפשרת האפליקציה ניהול נוח יותר של לוחות השנה איתם אנו מסונכרנים. המשתמשים באפליקציית המייל של בוקסר אף יכולים לשלוח הצעות זמן פנוי לפגישות, ישירות מלוח השנה שלהם, מבלי לעבור בין כמה אפליקציות, שכן לוח השנה מגיע מובנה באפליקציית המייל.

Boxer Calander

משתמשי מערכת ההפעלה OS Cyanogen, יגלו את האפליקציה כאפליקציית לוח השנה המובנית במערכת ההפעלה בעוד מספר חודשים, מה שמעיד על התפוצה הרחבה שמתכננים לה.

להורדה: אנדרואיד

 

מוכרים וקונים בשכונה

ובין אם שמתם לב או טרם, חגי תשרי ממש מעבר לפינה ורבים ינצלו את ראשית השנה העברית לרכישת מתנות למכרים, סידור הבית וזריקה של החפצים שאיננו זקוקים להם יותר.

HappySale היא פלטפורמה לקניה ומכירה המבוססת מיקום. כשמפעילים את האפליקציה היא מציגה חפצים המוצעים למכירה על ידי משתמשים אחרים המתגוררים בסמוך לאזור שבו היא הופעלה. החל ממוצרי אלקטרוניקה, מוצרי טיפוח, רהיטים, אביזרי אופנה, ביגוד ואקססוריז וכל מה שאנשים החליטו למכור ושאתם תרצו לקנות, או הפוך, כל אחד יכול למכור באמצעות האפליקציה.

האפליקציה מתחברת לרשתות החברתיות, מספקת מידע בסיסי על המוצר ומאפשרת ליצור קשר עם המוכר בקלות ובנוחות. אם תרצו למכור תוכלו להעלות את תמונת המוצר ישירות ממצלמת הסמארטפון, לכתוב מספר מילים ולחכות בקוצר רוח לקונה שכנראה לא יבוא מרחוק…

להורדה: iOS | אנדרואיד

פורסם לראשונה באתר מאקו (נקסטר)

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.