בחינה של הרשתות החברתיות מוצא כי ה'אייפון 5' (iPhone 5), מכשיר הדגל האחרון מבית 'אפל' הוא השנוא ביותר זאת בהשוואה ל'לומיה 920' (Lumia 920), 'בלאקברי זי 10' (Blackberry Z10) וה'גלקסי אס 4' (Galaxy S4).

מחבר ה-Lightning, במרכז המחלוקת

המחקר בוצע על-ידי הסוכנות המדיה החברתית We Are Social אשר ממוקמת באנגליה, זו בחנה את התגובות ברשת להשקות המכשירים והנתונין נלקחו מרשת המיקרו-בלוגינג טוויטר, בבלוגים ובפורומים השונים והתוצאות מפתיעות – למרות שה'אייפון 5' עושה חיל מבחינת כמות מכירות, ב-20% מהאזכורים שלו ברשת הוא זוכה לביקורות שליליות, אשר כללו בין היתר: את העדר החדשנות, המעבר למחבר ה'לייטנינג' אשר הפך את האביזרים אשר מצויידים בחיבור הישן ללא רלוונטיים, אפקט "הערפל הסגול" בעת הצילום ויישום המפות הכושל שהושק ב-iOS 6.

לצורך השוואה, כמות האזכורים השליליים עבור ה'בלאקברי זי 10' עומדים על כ-18%,  ה'לומיה 920' מכשיר הדגל של נוקיה זכה ל-15% אזכורים שליליים ואילו רק 11% מהאזכורים אודות ה'גלקסי אס 4' של סמסונג היו שליליים. הסוכנות אף הכתירה את מכשיר הדגל של סמסונג כה"מכשיר האהוב ביותר". אם כי יש לציין שהמכשיר של אפל זכה לכמות האזכורים הרבה ביותר – כ-1.7 מליון ליתר דיוק, זאת לעומת הגלקסי אשר זכה רק ל-140 אלף אזכורים. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.