קים דוטקום, ממשיך לצחוק על כולם
קים דוטקום, ממשיך לצחוק על כולם

מעט יותר משנה לאחר הורדת אתר שיתוף הקבצים מגה-אפלוד, נתונים חדשים מראים כי תעשיית הסרטים בהוליווד דווקא צמחה וגדלה. על פי המחקר שהתפרסם ב-SSRN ובדק שני אולפנים גדולים, הסרת מגה-אפלוד מהאוויר גרמה לעלייה של 7 עד 10 אחוז במכירות סרטים באופן דיגיטלי ו-4 עד 7 אחוז בהשכרת סרטים באותם אולפנים.

“הממצאים שלנו מראים כי סגירת אתר פיראטיות גדול כמו מגה אפלוד יכול להגיד את מכירות המדיה הדיגיטלית, ואנו מספקים ראיות לכך שתעשיית הסרטים אכן נפגעת מפיראטיות,” אמר החוקר דנהר. אם מסתכלים על מספרים, המחקר אומר כי הסרת מגה-אפלוד גרם לעלייה של כ-10,500 עד 15,300 רכישות סרטים בשבוע ו-13,700 עד 24,000 השכרות סרטים בשבוע.

עם זאת, החוקרים גם הודו כי נתוני המכירות שלהם היו מוגבלים רק 18 שבועות לאחר הסרת האתר ולא ידעו לומר אם העלייה במכירות הייתה קבועה או קפיצה זמנית שנמשכה עד שהמשתמשים מצאו דרך נוספת להוריד תוכן פיראטי.

בינתיים קים דוט-קום לא נח, והוא ממשיך להגדיל את יכולותהאתר “מגה” שנפתח בסוף חודש ינואר עם שירותי צ’אט ווידאו.

תמונה: sam_churchill

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.