את שירות הזרמת התוכן של חברת YES, הסטינג טי.וי (STINGTV) שהושק השבוע כבר התחלנו לבחון עבורכם. אך עד שנפרסם את המסקנות שלנו, ריכזנו תשובות לשאלות רבות שקיבלנו מכם, הגולשים, אודות השירות החדש שנצברו בעמוד הפייסבוק שלנו.

איך איכות הצפייה?
מאחר וערוצי עידן פלוס מועברים באיכות HD נשווה אותם תחילה לאלה המשודרים בשירותי ההזרמה של פרטנר TV ולאלה הנקלטים באנטנה של סלקום TV. מהתרשמות ראשונה נראה כי הערוצים משודרים באיכות מצוינת ללא בעיות ואף נראים טוב יותר מאלה הנקלטים באנטנה. שאר התוכן המועבר באיכות HD כדוגמת ערוצי הסרטים, הסדרות והספורט מוצגים באיכות טובה מאוד ואחידה כמו בשאר השירותים. כמובן שיש תלות באיכות תשתית האינטרנט בבית (אלחוטי או קווי).

באילו פלטפורמות ניתן לצפות בשירותי STINGTV?
מלבד צפייה באמצעות מיר STINGTV, בשירות ניתן לצפות בטלפונים וטאבלטים בעלי מערכות הפעלה אנדרואיד ו-iOS, טלוויזיות חכמות ומזרימי מידה המבוססים על Android TV. בחיפוש בחנות האנדרואיד לא הצלחנו למצוא את האפליקציה אך כן הצלחנו להתקין אותה דרך גישה לחנות מהדפדפן. לגבי שאר הפלטפורמות, בעלי טלוויזיות חכמות בעלות מערכות הפעלה טיזן (TIZEN) ו-webOS, יזכו לאפליקציה בשבועות הקרובים. בעלי Apple TV יצטרכו לחכות יותר כאשר אפליקציה תומכת לא תושק בזמן הקרוב. כמו בשאר החברות, ניתן לצפות בשירות בעד חמישה מכשירים בו זמנית.

האם הממשק קל לשימוש?
ממשק הממיר מעט שונה למי מכם הרגיל לממשקי שירותי הלווין והכבלים אך מאוד קל לשלוט ולהתמצא. לממשק תפריט אחד מרכזי דרכו ניתן להגיע לערוצים, לתכני ה-VOD, הקלטות, הגדרות וחיפוש. אפשרות נוחה שמצאנו בשירות היא ההמלצות הניתנות בתחתית המסך כאשר מסיימים לצפות בתוכן. אפשרות שפחות אהבנו, שלא ניתן לצפות בתפריט הערוצים בצורה נוחה כדומת זו הקיימת בשירות הטלוויזיה של סלקום.

קרא עוד:  סדרת ה-iPhone 11 החדשה תגיע לישראל מהר מאי פעם

כמה הצפייה בתכנים מכבידה על האינטרנט בבית?
תלוי בכמה מכשירים צופים בו זמנית ואילו מכשירים אחרים, המשתמשים בתשתית, פועלים באותו הזמן. הבדיקה שלנו בוצעה באמצעות קו במהירות 40 מגה-ביט כאשר נפח התעבורה שנדרש לשירות ה-STINGTV הוא כ-8 מגה-ביט בממוצע לצופה, כך שגם אם שלושה צופים בו זמנית לא אמורה להיות בעיה בהזרמת השידור.

האם ישנם תכני ספורט?
כן ובתוספת תשלום. בשירות ניתן להוסיף את ארבעת ערוצי צ'ארלטון ספורט 1, ספורט 2, ספורט 3 וספורט 4 כחבילה נוספת. ערוץ ONE עתיד להגיע בשבועות הקרובים. לגבי ערוצי ספורט 5 נמסר: "אנו מאמינים שהסוגיה הזאת תיפתר בקרוב מאחר ואנחנו חושבים שלכל צרכן במדינת ישראל יש את הזכות ליהנות מחוויית ספורט מלאה". בשלב זה לא ידוע האם תהיה תוספת עלות לערוצים אלה.

אילו אפליקציות ניתנות להתקין על המזרים?
המזרים פועל על מערכת Android TV, וככזה ניתן להתקין עליו כל אפליקציה הזמינה בחנות, כולל קודי (Kodi). עם זאת, לא כל אפליקציה הקיימת במכשירי האנדרואיד יכולה ופועלת על Android TV.

כמה זה עולה?
עלות כל ממיר הוא 20 שקל למשך 24 חודשים, כאשר על הממיר הראשון מקבלים החזר קבוע בגובה העלות למשך אותה התקופה. מחיר המנוי נגזר מהתוכן בו רוצים לצפות, כאשר מחירי החבילות נעים בין 29 ל-99 שקלים וכן חודש ראשון בחינם.

האם מחירי החבילות יעלו לאחר תקופה?
לדברי החברה, לא צפויה עליית מחיר לחבילות התוכן בשנה הראשונה, כך נראה שהחברה עתידה לעלות מחירים או שומרת על זכות לכך.

קרא עוד:  וואווי הכריזה על סדרת Mate 30: מסכים ומצלמות מתקדמות - אך בינתיים ללא גוגל

האם כל התכנים מתורגמים?
כל התכנים מתורגמים לעברית למעט ערוץ Animal Planet (אנימל פלנט).

האם תכני HBO יעלו לשירות בדומה לערוץ HBO בשירות הלוויני של YES?
תכני ה HBO יהיו זמינים לפי הקיים בשירות ה VOD.

היכן מתבצעות ההקלטות?
כל ההקלטות נשמרות בענן וזמינות מכל מכשיר.

האם יש תוכן לדוברי השפה הרוסית?
בשלב זה אין כאלה ואף לא ערוץ 9, הניתן לקליטה בשידורי עידן פלוס.

מה לגבי תכנים כגון לייפ-סטייל, אוכל, ערוצי ויוה ותכני VOD נוספים?
נכון להיום אין ערוצים אך כן ישנם תכנים דרך ה-VOD: "קטלוג ה-VOD בשירות מתעדכן כל הזמן בתכנים חדשים וכן ערוצים נוספים נבחנים כל הזמן", נאמר לנו על ידי החברה.

האם קיים תוכן באיכות הפרדה של 4K, HDR או כזה הנתמך בתקן שמע של "דולבי דיגיטל"?
בשירות לא קיים תוכן שכזה למרות שהממיר תומך ב-4K ודולבי דיגיטל וכן בתקני HDR כגון HDR10.

יש לכם שאלות נוספות? כתבו לנו כאן.