כמה פעמים מצאתם את עצמכם מחפשים דרך להעמיד ביציבות את הטלפון הסלולרי כדי לפנות את הידיים למשהו אחר? סטיקו (Stiko), מוצר ישראלי שהחל את דרכו כפרויקט מימון ההמונים בקיקסטארטר, לוקח את יכולות הוואקום ומצמיד את הטלפון כמעט לכל מקום חלק אפשרי. לקחנו אותו לסדרת בדיקות כדי לראות עד כמה הוא באמת דביק.

סטיקו הוא מעמד לטלפון הסלולרי, שמבטיח להצמיד אותו בצורה נוחה לכל משטח חלק. המוצר בנוי מ-4 כריות יניקה (שתיים בכל צד, המחוברות ביניהן בעזרת מחבר גמיש). הוא מגיע עם חיבור לשקע 3.5  בטלפון וחיבור למחזיק המפתחות. עפ"י החברה, מדובר במוצר שיעמוד בכל תנאי מזג אוויר ובעיקר בפני חום שמש. כדי להתמודד עם משטחים לא ישרים (כמו גב הטלפון), למוצר מצורפות שתי מדבקות חלקות כדי לעזור לכם להצמיד את המוצר.

בדקנו את הסטיקו במספר אופציות שימוש; הראשון, והשימוש העיקרי לו נועד המוצר, הוא ברכב. קל מאוד להצמיד את הסטיקו לשמשת הרכב- במצב כזה מאוד קל לענות לשיחות אך כאשר רוצים להשתמש במכשיר לניווט, הכל תלוי בזוית השמשה שלכם. במספר רכבים שבדקנו שיפוע השמשה היה כזה שלא אפשר לצפות במסך הסלולר בצורה נוחה. מה שכן נוח הוא ההצמדה לפאנל של הרכב, שם תוכלו לענות לשיחות וכן לנווט בעזרת המכשיר הסלולרי ללא בעיה. דבר שצריך לקחת בחשבון הוא חיספוס הפאנל שלכם. ברוב המכוניות אפשר למצוא איזור חלק אליו יוכל להצמדת הסטיקו כך שתוכלו להשתמש בו בנוחות.

קרא עוד:  מוצרי הבית החכם Yeelight מגיעים לישראל ביבוא רשמי

עובר את מבחן העמידות

כדי לבדוק עד כמה עמיד המוצר, הצמדנו את המוצר לשמשת הרכב במשך שבועיים כאשר הרכב עומד בשמש. המוצר לא ניתק לרגע מהשמשה והחזיק מעמד במשך כל הזמן. גם טלטולים בזמן נסיעת שטח לא הזיזו למוצר והוא נשאר דבוק. שימוש נוסף הוא שמיעת מוזיקה/צפייה בוידאו תוך כדי הצמדת המכשיר הסלולר למראה בחדר האמבטיה בזמן ההתארגנות בבוקר. השלישי, המטבח; הבית הוא אזור שניתן למצוא בו אין ספור אפשרויות שימוש בסטיקו ובעיקר מצאנו את המוצר יעיל במטבח. החל מהצמדת הטלפון או הטאבלט לאריחי המטבח תוך כדי קריאת מתכוני בישול, דרך הכנתם ועד תליית כלי מטבח. חשוב לציין כי כאשר משתמשים בטאבלט של 7 אינץ' ומעלה (אייפד מיני, גלקסי טאב 3 7 אינץ'), רצוי להשתמש ב-2 מוצרי סטיקו; בטאבלטים בגודל 9 אינץ' ומעלה השתמשנו ב-4 מוצרים כדי שייתפס טוב ולא ייפול.

STICKO, a tiny sticky phone mount  (7)

כמו שאמרנו, הייעוד המרכזי של המוצר הוא הצמדת המכשיר הסלולרי ברכב לשמשה או לפאנל הרכב ובהחלט מאוד קל למצוא משטח חלק להצמיד אותו. אבל מה לגבי גב המכשיר – האם הוא חלק מספיק כדי להידבק לסטיקו? לרוב המכשירים הסלולרים ישנו גב חלק או כיסוי חלק שקל מאוד להצמיד אותו למוצר, אך לאחרונה אנו רואים יותר ויותר מכשירים שגב המכשיר שלהם הוא כבר לא פלסטיק/זכוכית חלק אלא מחוספס ובעל שקעים קטנים. בנוסף, קיימים כיסויים חכמים שגם הם לא חלקים אשר לא מאפשרים להצמיד את המוצר למכשיר ואנחנו לא רואים את עצמנו מדביקים מדבקה (אומנם שקופה אך נראית לכל) שתפגע בנראות המכשיר . גם בעלי מכשירים ישנים עם כיסוי אחורי נשלף (כמו Galaxy S2 שבתמונה) יתקשו להשתמש במוצר; גם כאשר מדביקים את המדבקה, משיכה של המכשיר כאשר הוא דבוק לסטיקו תשאיר לכם ביד מכשיר ללא כיסוי אחורי, שכן הוא יישאר דבוק למוצר.

קרא עוד:  סקירה: OnePlus 7 Pro - מהיר יותר, מרשים יותר, יקר יותר

STICKO, a tiny sticky phone mount  (2)

לסיכום: מגניב אבל יקר

בסופו של דבר, הסטיקו הוא גאד'גט מגניב שניתן למצוא לו אין ספור שימושים, החל מהצמדת מכשיר סלולרי, דרך כלים שונים במטבח ועד לבקבוק שמפו למקלחון באמבטיה. אך עלות המוגזמת של $14.95 (באתר החברה) עלולה למנוע מחלקנו לוותר עליו. המוצר נמכר כעת לרגל החג בעלות של 29.90 ש"ח ליח' וב-49.90 ש"ח לזוג ברשת באג וחניות נוספות.