"בכל פרק זמן מסויים, יוצא לשוק מוצר מהפכני שמשנה את כללי המשחק. בכל תקופה מסויימת מוצר אחד קטן מצליח לעורר מהפכה. היום, אפל הולכת להמציא מחדש את הטלפון" במילים האלו פתח מנכ"ל אפל (Apple) סטיב ג'ובס את את הארוע בו הוכרז מכשיר האייפון 2G לראשונה, אתמול לפני 8 שנים.

"אני גאה ונרגש להציג בפניכם שלושה מוצרים פורצי דרך", אמר: "מכשיר מוזיקה מבוסס מסך מגע. טלפון סלולרי מהפכני. מכשיר פורץ דרך בתחום האינטרנט והתקשורת. אלו אינם שלושה מוצרים, אלו הם למעשה מוצר אחד. אנחנו קוראים לו: The iPhone". מעטים ידעו שאותו רגע מכונן בבימת הארועים בקליפורניה, תשנה החברה את פני הטלפונים הניידים כפי שהכרנו אותם עד כה. למעשה, למעט גוגל שהייתה שכבר הציגה באותה השנה את מערכת האנדרואיד (Android), אף יצרנית לא הייתה מוכנה.

זמן לא רב לאחר הכרזת האייפון הראשון, שהגיע אז עם זיכרון עבודה של 128 מגה-בייט, ללא חנות אפליקציות במתכונתה הנוכחית ונעול למספר מסויים של רשתות סלולר בארה"ב, החל המכשיר לתפוס כאש בשדה קוצים. לא מעט אנשים פיקפקו ביכולתה של חברת אפל להיכנס לשוק הטלפונים. הגדיל ואמר יו"ר מיקרוסופט דאז סטיב באלמר, שצחק כתשובה לשאלה בראיון אותו העניק לאחר השקת האייפון הראשון, האם למיקרוסופט יש ממה לחשוש בעקבות השקת האייפון: "אין שום סיכוי בעולם שהאייפון יתפוס נתח שוק משמעותי. מי יהיה מסוגל להשתמש במכשיר ללא מקלדת פיזית"? והשאר, כידוע, כבר זכה להיכתב מעל דפי ההיסטוריה.

קרא עוד:  מכשיר דגל בפחות מ-400 דולרים: Realme X2 Pro עם +Snapdragon 855 ומסך 90Hz

וידאו: אירוע ההכרזה של האייפון הראשון

תמונה: Kim Støvring cc flickr