זה היה עניין של זמן, ובשנים האחרונות, מאז נודע דבר מחלתו של ג'ובס, ידעו כולם שהיום הזה יגיע; במהלך הלילה הודיע סטיב ג'ובס שהוא יורד מכסא הקברניט באפל, ענקית המיחשוב והסלולר.

את ג'ובס יחליף בתפקיד טים קוק (Tim Cook), אשר החליף את ג'ובס בעבר כשהאחרון יצא לחופשת מחלה ממושכת. קוק שימש באפל בתפקיד ה-COO, ובעקבות הודעתו של ג'ובס יעבור קוק אל כסא המנכ"ל.

מכתב התפטרות גלוי

בהמכתב ההתפטרות שלו מתפקיד המנכ"ל, המפורסם לעיני כל באתר האינטרנט של אפל, ג'ובס מסר כי הוא אינו יכול יותר למלא את החובות של משרת המנכ"ל, אבל הוא עדיין רואה את עצמו ממשיך לתרום לחברה כיושב-ראש הדירקטוריון, כדירקטור או כעובד אפל. במסגרת מכתב ההתפטרות ג'ובס המליץ למנות את טים קוק, שבמשך תקופה ארוכה עבר חפיפה עם ג'ובס על התפקיד, ואף מילא את מקומו בתקופה בה ג'ובס לקח פסק-זמן רפואי כדי להתמודד עם מחלתו.

בהודעה לעיתונות, הודיעה חברת אפל כי היא מיישמת את בקשתו של ג'ובס, ומינתה אותו ליו"ר הדירקטוריון, ובחרה בטים קוק כמנכ"ל תחתיו. העובדה שג'ובס נשאר ברקע, ומונה כיושב-ראש הדירקטוריון של החברה תאפשר לו להמשיך להשפיע על מדיניות החברה משם, ולהמשיך להנחות את המנכ"ל המכהן. המהלך יאפשר לג'ובס להעביר את המושכות למישהו אחר, ולהשאיר לקוק את כל מה שקשור בתפעול היומיומי של החברה, וניהולה בפועל.

קרא עוד:  הטלפון מפריע לריכוז? גוגל מביאה את החידוש הכי חשוב של אנדרואיד 10 לכולם

טים קוק
בין ליל הפך טים קוק לאחד האנשים המעניינים ביותר בעולם הטכנולוגיה. אמנם, ידענו שמזה תקופה ארוכה הוא עובר תהליך חפיפה עם ג'ובס, וגם ידענו כי הוא היה זה שהחליף אותו כשג'ובס יצא לחופשת מחלה ממושכת, אך כעת אור הזרקורים נח עליו.

האינטרנט, שאוהבת דימויים רבים, השוותה לאחרונה את נתח השוק בו שולטת אפל, לזה של מוסדות מסורתיים, כמו בנקים. באחת ההשוואות תוארה אפל כמי שמחזיקה בנתח שוק השווה בגודלו לנתח השוק של מעל ל-10 הבנקים הגדולים באירופה יחדיו. גם אם ההשוואה הזאת מוגזמת או לא מדויקת, הרי שאפל משפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם בצורה ישירה, ומוכרת את מוצריה בהצלחה כה רבה, שגם מי שאין לו אייפון, אייפד או מק, מכיר והושפע מכל מה שאפל, וסטיב ג'ובס בעיקר, עשו לעולם הטכנולוגיה בעשור האחרון.

עזיבתו של ג'ובס תשפיע על החברה, אין ספק. עד כמה, ומה יהיה הלאה? נאלץ להמתין ולראות.

פורסם במקור באתר Newsgeek