אנו לא יודעים איך ייקרא מכשיר האייפון הבא, בין אם "אייפון 5" או "האייפון חדש" או "האייפון הבא", אך דבר אחד כמעט בטוח, דגם האייפון הבא יהיה בעל עיצוב חיצוני שונה ממכשירי הדור הנוכחי. מקורות סוברים כי העיצוב החדש של המכשיר הוא אחד מיצירותיו האחרונות של ג'ובס, אשר השאיר בחברה מתווה למראה מכשירי האייפון והאייפד החדשים.

הגודל המושלם
השינוי המשמעותי ביותר שכנראה יהיה בדגם הנוכחי הוא גודל המסך. עד כה טענו מצדדים באפל כמו דסטין קריטס (Dustin Curtis), שעובד כמעצב ממשק משתמש – שגודל של 3.5-אינצ' הוא גודל אידאלי, על-פי גודל היד של רוב האנשים רק במכשירים בעלי מסך בגודל זה וכאשר אוחזים את המכשיר ביד אחת האגודל יכולה להגיע בתנועה טבעית לכל קצוות המסך. מכשירים בעלי מסך גדול יותר לעומת זאת דורשים הפעלה באמצעות שתי ידיים או מתיחה של האגודל ולכן זהו הגודל המושלם (בתמונה משמאל). בנוסף, מסך גדול יותר דרוש רזולוציה גבוהה יותר על-מנת לשמר את "התצוגה הרשתית" (Retina Display), דבר שמייקר את עלויות הייצור.

שמועות על מסך גדול יותר הן לא חדשות כלל והם כבר צצו בעבר אך הפעם נראה כי יש להם ביסוס. על פי ה"וול סטרייט ג'ורנל" אפל החלה להזמין מסכים בגודל 4-אינצ' מ-LG ושארפ, שהן ספקי המסכים של החברה.

קרא עוד:  אפל משיקה דור חדש של iPhone? רוכשים רבים מעדיפים דווקא את הקודמים

שינויים נוספים
מאז הוצג האייפון 4 לפני כשנתיים המכשיר לא זכה למתיחות פנים נוספות ואם לסמוך על לקחי העבר נראה כי באפל מתכוונים לרענן את עיצוב המכשיר כל שני דורות. מעבר לשינוי בגודל המסך אשר יגרום למכשיר להיות גם גבוה יותר, צפוי המכשיר להיות דק מקודמו בהתאם להתקדמות בשוק. כמו-כן הערכות מדברות על מחבר נתונים קטן יותר שמעתה יהווה את הסטנדרט החדש במכשירי אפל ואולי אף מדובר על מחבר ט'נדרבולט המאפשר העברת נתונים מהירה במיוחד.

היצירה האחרונה
כאמור, אחרי פטירתו של סטיב ג'ובס באוקטובר האחרון סיפר טים קוק, המנכ"ל שנכנס לנעליו של גו'בס כי האחרון היה מעורב באופן פעיל בעיצובים של הדורות הבאים של מכשירי אפל. ג'ובס היה ידוע עוד בחייו על האובססיה שלו לשלמות עד לפרטים הקטנים ביותר. ידוע בציבור הסיפור על כך שג'ובס רגע לפני שיחרור האייפון הראשון לשוק החליט להחליף את המסך, ממסך פלסטיק למסך זכוכית כדי לשמור על המראה היוקרתי של המכשיר לאורך זמן, לכן אנו מאמינים כי נמשיך לראות את רוחו של ג'ובס גם במכשירים שיושקו הרבה אחרי פטירתו.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.