"חברת גוגל היא החברה האינטואטיבית ביותר בעולם כיום" "אין ספק שעסקת הענק של חברת אפל עם חברת המובייל הסינית היא גדולה, אך רכישתה של חברת Nest ע"י חברת גוגל גדולה ומרגשת אף יותר". אלו אינם דבריהם של מפתחי פלטפורמת האנדרואיד וגם לא דבריו של יו"ר גוגל אריק שמידט, אלא, תאמינו או לא- דבריו של לא אחר מאשר כתב הספר הביוגרפי על חייו של מנכ"ל אפל המיתולוגי- סטיב ג'ובס.

וולטר אייזקסון  (Walter Isaacson) הביוגרף שכתב את הספר על חייו של מנכל"ה המנוח של אפל- סטיב ג'ובס, אמר את הדברים מעוררי המחלוקת בתחילת הראיון אותו העניק לרשת האמריקנית CNBC. וולטר גם ממשיך וטוען, כי למעשה כעת התהפכו היוצרות: "טוני פאדל  (Tony Fadell) היה חלק מצוות הפיתוח שהוציא את מכשיר ה- iPod הראשון לפועל והיה מעורב עמוקות בתרבותה של חברת אפל, כאשר הייתה אינטואיטיבית. כיום, טוני הולך לעבוד אצל חברת גוגל כחלק מהעסקה עם חברת Nest- אין ספק שהחדשנות באה כעת מכיוונה של חברת גוגל"- כך טוען.

בהמשך, נוגע וולטר באופיו של מנכ"ל אפל המנוח ואומר כי אילו סטיב גובס היה בין החיים היום, ללא ספק היה רוצה להיכנס עוד יותר אל עובי הקורה הטכנולוגית ולהוציא לפועל את פרויקט הטכנולוגיה הלבישה עלייה אפל עובדת, (פרויקט ה- iWatch) או אפילו את הטלוויזיה החכמה מבית אפל. בהמשך הראיון, מתייחס וולטר באופן ישיר למנכ"ל אפל הנוכחי טים קוק, ומרמז בעקיפין על תפקודו של קוק כמנכ"ל החברה: "באסיפת בעלי המניות בסוף פברואר, הם כנראה צריכים להתחיל לחשוב על מה צריך להיות הצעד הבא" אומר, ומציין כי בעלי המניות הם למעשה אנשיו של סטיב ג'ובס ואינם נמנים עם מועדון המעריצים של טים קוק לדבריו.

קרא עוד:  התקבל קוד אימות במסרון? גוגל תחסוך לכם את ההקלדה

לקראת תום הראיון מרמז וולטר לגבי הבאות ואומר כי הוא מצפה לראות "משהו גדול" מחברת אפל בשנה הקרובה. באופן מפתיע, וולטר אינו מתייחס לשינויים הטכנולוגיים אותה עשתה החברה בתקופה האחרונה עם השקתו של מכשיר האייפון 5S ומערכת ה-iOS 7, שכן דבריו אינם עולים בקנה אחד עם הנתונים לפיהם ממשיך האייפון 5S עדיין נחשב לנמכר ביותר ברשתות הסלולר  בארה"ב.

ניתן לסכם את כל הראיון אותו העניק וולטר בשורה אחת: "אפל כבר איבדה את הקסם".

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.