סטיל-סירייס (SteelSeries) הציגה לאחרונה את Rival 600, עכבר הגיימינג החדש והכי מתקדם שלה. זהו לא עכבר זול במיוחד, אבל כשמדובר בגיימרים שרוצים את הכי טוב, יש מי שישקיע. אז מה חשבנו עליו? בביקורת המלאה.

מבט מסביב

בקופסה של Rival 600 מוצאים, פרט לעכבר, כבל המרה מ-microUSB ל-USB וכן נרתיק קטן המכיל משקולות. כבר על הקופסה ניתן לראות חלק מהמאפיינים שלו. כך לומדים, בין השאר, כי החברה שילבה בעכבר טכנולוגיה בשם Truemove 3 Plus שמבוססת על שילוב שני חיישני תנועה במקום חיישן אחד. לדבריה, יכולת זו מספקת דיוק רב יותר ומונעת מצבים בהם מרימים מעט את העכבר מהמשטח עליו הוא מוצב ובעקבות כך מאבדים את יכולת העקיבה. השימוש בטכנולוגיה הזו מאפשר לזהות עקיבה גם כאשר העכבר מורם עד לגובה מרבי של 2 מ"מ מהמשטח.

עיצוב העכבר מרשים. הוא נוח לאחיזה ושימוש, נעים מאוד למגע בזכות גומי המכסה את חלקו העליון, הכפתורים והדפנות. הגומי גם מסייע במניעת החלקה בשל זיעה בידיים, אולם הניסיון מלמד כי החיפוי הזה גם מתבלה עם הזמן ונראה פחות טוב.

ל-Rival 600 יש 7 כפתורים. שני הכפתורים הראשיים נותנים תחושה נוחה בלחיצה, בעיקר הכפתור השמאלי משום מה יותר מאשר הימני. חיפוי הגומי שעוטף את הגלגלת נעים למגע והיא מגיבה היטב, וגם לחיצה על הכפתור האמצעי אינה דורשת יותר מידי כח בהשוואה לעכברים אחרים. במרכז נמצא כפתור לשליטה ב-DPI, אשר נמצא מעט גבוה מעל פני השטח, וזה גורם ללחוץ עליו בטעות בזמן שרוצים להגיע לכפתור השמאלי.

קרא עוד:  איקאה תמכור אביזרי משחק מותאמים אישית לגיימרים

בדופן שמאל יש שלושה כפתורים. שניים מהם משמשים לרוב לצורך ניווט קדימה ואחורה בעת גלישה ברשת ואילו השלישי הוא כפתור שמאפשר שימוש בהגדרה אישית. אמנם נוח שיש כפתור נוסף, אולם הוא ממוקם יחסית רחוק ודורש פעולה לא טבעית בה מותחים את האצבע כדי להגיע אליו, כך שכנראה שעבור רוב המשתמשים הוא לא ממש יהיה שימושי, וחבל שכך.

Rival 600 הרובוטריק

המאפיין העיקרי של Rival 600 הוא האפשרות להוסיף ולהפחית ממשקל העכבר, זאת כדי ליצור התנגדות גדולה יותר במשחקים או ביישומים מסוימים. הדפנות שבשתי צדדיו נפתחות כדי לחשוף תושבות ייעודיות להוספת המשקולות, עד 4 משקולות בכל צד. בערכה יש, כמוזכר לעיל, נרתיק קטן הכולל 8 משקולות במשקל 4 גרם כל אחת, כך שבסך הכל ניתן להוסיף עד 32 גרם למשקלו הבסיסי של העכבר שעומד על 96 גרם.

העכבר גם מגיע עם יישום מלווה בשם Engine 3 של SteelSeries שמיועד ל-Windows 7 ומעלה או ל-macOS 10.8 ומעלה. יישום זה מציע מספר גדול של יכולות התאמה אישית עבור כל כפתור וכפתור בעכבר, כולל קביעת רמת הדיוק המשתנה עד ל-12,000 DPI וגם שולט באפקט התאורה.

היישום מאפשר ליצור תרחיש מותאם לכפתור המיוחד שיבוצע בלחיצה אחת בלבד. לדוגמה, ניתן לקבוע כי מספר לחיצות ותנועות עכבר שיבוצעו בהקלקה בודדת. אפשר לשנות ולקבוע את רגישות חיישן העקיבה, כמו גם את התאוצה ומהירות בקרת התנועה. בהיבט של התאורה יש אפשרות לבחור בין צבעים מתחלפים, צבע קבוע, הפעלה רק בלחיצה ועוד. ניתן אף להגדיר אזורים מסוימים שלא יפעלו או לכבות את התאורה לגמרי.

קרא עוד:  עסקים כרגיל: וואווי מדגימה ביצועי 5G למכשיר המתקפל שלה

השורה התחתונה

Rival 600 של SteelSeries הוא עכבר גיימינג איכותי. הוא נוח מאוד, מעוצב ונאה, והתאורה נותנת לו תוספת מדליקה ומסקרנת. אנו מצאנו אותו כנוח לשימוש, אולם כפי שכבר ציינו היינו שמחים אם כפתור ה-DPI היה נמוך יותר, והכפתור הנוסף בדופן שמאל היה ממוקם מעט יותר לכיוון האמצע. התאמת המשקל הרצוי טובה עבור מי שאכן זקוק לכך, וההיבט הזה מגיע לביטוי גם במחיר שעומד בישראל על 420 שקלים וזה לא ממש זול בהשוואה למתחרים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.