בשוק קיימת קבוצה גדולה יחסית של צרכנים המחפשים את איכות הסאונד הטובה ביותר. עבורם המונחים Hi-Res או Hi-Fi חייבים ללוות את כל מה שקשור לציוד הקצה בו הם משתמשים לצרכי האזנה. לאחרונה, סטיל-סירייס (SteelSeries) נכנסה לעולם השמע המקצועי והשיקה את את סדרת Articd. אנחנו בדקנו את Arctis Pro + GameDAC, האוזניות הראשונות בעולם שקיבלו את חותמת איכות הסאונד הגבוהה (High fidelity) לתחום הגיימינג.

מבט מסביב

Artics Pro נהנות מגימור באיכות גבוהה המושג באמצעות שילוב של פלסטיק ומתכת. החיפוי החיצוני נעים למגע אך רגיש לטביעות אצבע שנראות היטב במהלך ולאחר השימוש. הקשת לעומת זאת מיוצרת מאלומיניום גמיש שאינו מפעיל לחץ על הגולגולת. בניגוד לאוזניות אחרות, בהן מתאימים את הגודל על ידי הרחבת הקשת, במקרה הזה בחרה החברה להשתמש ברצועת גומי הנמתחת מצד אחד לצד שני וניתנת לשינוי בהתאם לצורך. אהבנו.

Artics Pro מתחברות להתקן השמע באמצעות כבל המתחבר לכניסה אנלוגית בגודל 3.5 מ"מ סטנדרטי לחלופין באמצעות כבל miniUSB ייעודי לאודיו הדיגיטלי. בנוסף, מתחבא בהן מיקרופון הנשלף החוצה בתצורת 'מדונה'. המיקרופון נמצא בתוך גוף האוזניה השמאלית שם גם מוצאים את כפתור ההשתקה של המיקרופון וכן גלגלת לשליטה בעוצמת השמע.

בצידי האוזניות מופעלת תאורה צבעונית עדינה יחסית. את התאורה ניתן לשנות, ואף לכבות לגמרי, באמצעות תוכנת מחשב. גם בקצה המיקרופון יש לד הפועל בצבע אדום כאשר כפתור ההשתקה לחוץ, כך שנוח לדעת מתי המיקרופון אינו פעיל.

מדובר באוזניות מסוג 'על האוזן' (Over Ear), כך שהן מכסות את כל האוזן. כל אוזנייה מחופה בבד נעים מאוד למגע וגם הספוג רך מאוד. גם בשימוש ממושך לא מרגישים אי נוחות או הזעה.

חיבוריות

כדי להשיג איכות סאונד גבוהה האוזניות מגיעות עם בקר עצמאי משלהן: GameDac. בקר זה מסוגל להתחבר למחשב או לקונסולת PlayStation 4 והוא אחראי להמרת הצליל מאנלוגי לדיגיטלי. למעשה הוא מנהל באופן כללי את כל הצלילים הבוקעים מהאוזניות.

קרא עוד:  מהדורת המפתחים הראשונה ל-Android 11 יצאה לדרך

בחיבור למחשב, GameDac מחליף למעשה את כרטיס הקול המובנה במחשב ומשמש כמקודד אודיו עצמאי. הוא מצויד במסך OLED שחור לבן, כפתור חוגה לחיץ וכן כניסת אודיו דיגיטלית (S/PDIF), כניסה אנלוגית 3.5 מ"מ ועוד יציאה אנלוגית שכזו לחיבור ציוד היקפי.

האוזניות מתחברות לבקר בכבל לא ממש סטנדרטי, שבקצהו חיבור שנראה כמו microHDMI. כבל זה מיועד לאוזניות את האות הדיגיטלי כמו גם הזרם החשמלי הנדרש. למרות זאת, מי שבכל זאת מעוניין להשתמש בהן כאוזניות רגילות, יכול לעשות זאת עם כבל 3.5 מ"מ, כמובן בחיבור אנלוגי ועם וויתור על חלק מהיכולות שלהן.

בקר ה-GameDac מאפשר לצפות בנתוני השמע, לבחור את מקור האודיו, להגביר או להנמיך את עוצמת הקול ולבצע מספר רב של אפשרויות ללא צורך בחיבור למחשב. יש כפתור מהיר להפעלת מצב עיבוד דיגיטלי DTS Headphone:X, למעבר בין מצבי אקולייזר מוגדרים מראש, והתאמה של רגישות המיקרופון. נדגיש כי כל הפעולות הללו אינן דורשות מחשב, כך שמדובר ביתרון גדול מאוד.

Arctis Pro + GameDAC מיועדים כאמור, להתחבר למחשב ולקונסולת PlayStation 4. משתמשי Xbox נשארו בחוץ, שכן למרות כי כן ניתן לחבר את האוזניות לקונסולה, אלו לא יתמכו באופן רשמי בסאונד שהוא Hi-Res.

בערכה יש את כל סוגי הכבלים שצריך, כולל מתאם מהחיבור המיוחד של האוזניות לחיבור אנלוגי. החיבור למחשב מהיר וקל. כל שצריך הוא לחבר את כבל ה-USB והבקר מזוהה באופן מיידי. במחשבי Windows 10 ניתן לעבור בקלות בין שמע של הרמקולים או השמע לאוזניות. בכל מקרה מומלץ להתקין את התוכנה SteelSeries Engine כדי ליהנות מאפשרויות נוספות וכדי לבצע עדכונים.

קרא עוד:  אוזניות +Galaxy Buds: איכות צליל משופרת וזמן שימוש ארוך

למשתמשי PlayStation 4 יש מעט יותר עבודה: חיבור ה-USB מצד אחד המשתמש. עבור המיקרופון ולאודיו יש לחבר את היציאה האופטית שבקונסולה. בעלי PlayStation 4 Slim כלל לא יכולים להתחבר ישירות כי אין בקונסולה יציאה אופטית.

ביצועים

בכל הקשור לאיכות הסאונד, Artics Pro משלבות זוג דרייברים בגודל 40 מ"מ ומעבד קול של ESS שתומך ב-Hi-Res 24bit 96kHz. זו איכות הסאונד גבוהה מאוד שנועדה לספק סאונד הקרוב ככל הניתן להקלטה המקורית.

בבחינה שלנו בשימוש יומיומי בהאזנה למוזיקה, האוזניות מפיקות צליל מצוין. הסאונד עוצמתי, חד וחלק. הבאסים מורגשים היטב והאטימות שלהן לרעשי רקע מעולה. הבקר מסוגל להתמודד עם כל סוגי הצליל, וזה מתבטא בדינמיות מעולה (10Hz-40Hz) והתאמה טובה הן בצלילים גבוהים והן בצלילים נמוכים.

בתחום המשחקים, כמעט קשה למצוא אוזניות כאלה התומכות באודיו Hi-Res, אבל גם ללא התמיכה הן בכל זאת מציעות עבודה טובה ומצליחות להעצים את חוויית המשחק ולגרום לסצנות להפוך ליותר גדולות ודרמטיות.

עם זאת, בהשוואה לאוזניות, המיקרופון מספק ביצועים פחות טובים משניתן לצפות. בבדיקה שלנו בהקלטת אודיו הוא אמנם פעל היטב, אולם בזמן משחק מנגנון השתקת הרעשים לא פעל כמצופה והיה קשה לצד השני לשמוע אותנו כמו שצריך. עם זאת הוא נוח לשימוש ונשלף באורך המתאים ומאוחסן במקום כשלא צריך.

השורה התחתונה

Arctis Pro + GameDAC של SteelSeries הוא מוצר נהדר המיועד בעיקר לאודיופילים שהם גם גיימרים. האוזניות מספקות סאונד מעולה שמעט אוזניות בתחום מסוגלות להגיע לרמה שלהן, והן גם מוכנות לעתיד בו Hi-Res יהפוך לסטנדרט במשחקים.

מצד שני, אלה אוזניות יקרות מאוד ומוגבלות לשימוש רק במחשב או PlayStation 4. החיבוריות שלהם לקונסולה מסורבלת משהו ומעט המשחקים שתומכים באיכות סאונד כה גבוהה. המסקנה: למשוגעים לדבר בלבד.

המחיר: 1,095 שקלים. להשיג ברשתות המחשבים

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.