בקצרה
אוזניות ה-SteelSeries Artic 7 הן בהחלט 'החבילה המלאה לגיימרים' - לא רק ששחקנים אודיופילים יעריכו את הסאונד המדוייק והנקי, זמן הסוללה הארוך והעיצוב הקליל העשוי מחומרים שלא מתחממים בקלות, אלא שהן נותנות תמורה רבה יותר למחיר, זאת בזכות הוורסטיליות הרבה כמו היכולת להתחבר למחשב, לקונסולת ה-PlayStation, לטלוויזיה או לטלפון ולמעשה לכל מכשיר בעל מחבר 3.5 מ"מ והן עושות זאת בלי יותר מדי רוח, צלצולים או נורות לד.
אהבנו
משקל קל
סאונד משובח
לא מחממות את האוזניים
זמן סוללה
לא אהבנו
איכות המיקרופון בינונית
תיק נסיעה לא נכלל בערכה
מחיר מומלץ

אוזניות הגיימינג של סטילסיריס (SteelSeries) הושקו לאחרונה בישראל ולנו כבר יצא להכיר את ה-Arctis Pro, דגם הפרימיום הסופר-איכותי בסדרה, אך זה ניחן בתג מחיר שלא מתאים לכל אחד. לגיימרים שעדיין מעוניינים באיכות שמע טובה אך במחיר נמוך יותר מציעה החברה את ה-Arctis 7, אוזניות אלחוטיות עם תמיכה בשמע היקיפי בעל 7.1 ערוצים, האם גם הן מצליחות לספק את הסחורה?

מעוצבות לשימוש ממושך

אוזניות Arctis 7 ניחנות בעיצוב הייחודי לסדרה המאופיין בקשת מתכתית עשוייה אלומניום עליה תלויות האפרכסות עשויות הפלסטיק בגימור מט. הקשת גמישה אך קפיצית ונטולת ריפוד לחלוטין כשההתאמה לראש נעשית בעזרת רצועת הגומי הניתנת להידוק באמצעות סרט צמדן [ולקרו].

גוף האוזניות עשוי פלסטיק קשיח ובעל גימור מט נעים למגע, אך זה חשוף לטביעות אצבע הנראות כמעט בכל מקום וזה קצת חבל. בניגוד לדגם ה-Arctis 5 החוטי או דגם ה-Pro, ה-Arctis 7 אינן מצויידות בנורות לד צבעוניות בצדדים, כנראה כדי לשמור על חיי הסוללה, אך זה מעניק לאוזניות מראה יותר סולידי.

באוזניה הימנית יש גלגלת המאפשרת לבחור את עוצמת השילוב של הצ'אט הקולי עם השמע מהמשחק וכן כפתור ההפעלה המואר. באוזניה השמאלית נמצא המיקרופון הנשלף בתצורת 'מדונה', כפתור ההשתקה של המיקרופון, גלגלת לשליטה בעוצמת השמע וכן את הכניסה האנלוגית 3.5 מ"מ וכניסת ה-microUSB להטענה ו-miniUSB לחיבור ישיר.

אוזניות גיימרים SteelSeries Artics 7

בעוד מיקום גלגלת השליטה מאפשר לשלוט בעוצמת שמע מבלי להסיר את העיניים מהמסך, מצאנו כי הוא מעט בעייתי שכן בכל פעם שהסרנו או חבשנו את האוזניות, שלא במתכוון שינינו או אף השתקנו את השמע.

SteelSeries Arctis 7 הן אוזניות משחקים בתצורת 'מעל האוזן' (Over Ear) כאשר הן מכסות לחלוטין את האוזניים עם כריות העשויות בד אוורירי וספוג רך במיוחד. למרות האווריריות של הכריות מצאנו כי מיסוך הרעשים של האוזניות עדיין נשאר יעיל, אך לא משתיק לגמרי את רעשי הסביבה.

כשאוחזים באוזניות, ניכר משקלן הנמוך – 375 גרם – אשר נמוך ביחס לקטגוריה ונובע מהשימוש המושכל בחומרים קלי משקל לצד ויתור על ריפוד באזור הקשת. תחילה הדבר העלה חשש כי התחושה של רצועת הגומי כנגד הקרקפת לא תהיה נעימה במיוחד לאורך זמן. אך לאחר 4 שעות של משחק רציף לא הורגשה אי נוחות או לחץ על הראש והאוזניות אף שמרו על טמפרטורה נוחה זאת הודות לחיפוי העשוי בד.

קרא עוד:  מיקרוסופט: כל משחקי Xbox Series X יעבדו גם על Xbox One

שימושיות מרשימה

ה-Arctis 7 הן אוזניות גיימינג אלחוטיות המתחברות אל התקנים באופן אלחוטי באמצעות התקן חיצוני בצורת דיסקית המתחבר אל יציאת ה-USB של המחשב או קונסולת ה-PlayStation 4. אך זהו לא החיבור היחיד בו ההתקן תומך ובצידו האחורי יש גם כניסה ויציאה אנלוגית 3.5 מ"מ המאפשרות לאוזניות להתחבר להתקנים אחרים בעלי יציאת זו כמו: טלוויזיות, מערכות שמע, רמקולים חכמים ועוד ולהעביר את השמע מהן לאוזניות בעת הפעלתן. שימושי.

אוזניות גיימרים SteelSeries Artics 7

ההתקן עצמו מצוייד בנורת לד לחיווי וכן בכפתור לצימוד (Pairing) של האוזניות, בו לא היינו צריכים להשתמש מכיוון שהאוזניות יצאו מהקופסא כשהן כבר מצומדות להתקן הרלוונטי. החיבור האלחוטי מתבצע בתדר 2.4 גיגה-הרץ המאפשר להשתמש באוזניות במרחק מרבי של 12 מטר, החיבור היה יציב ורציף כאשר לא יצא לנו להיתקל בניתוק של האוזניות או רעשים דיגיטליים בזמן השימוש.

לאחר החיבור למחשב ניתן להשתמש מיד באוזניות, אך מומלץ להיכנס להגדרות במחשב ולכוון את יציאות השמע בהתאם כך שצ'אט קולי ינותב לערוץ התקשרות הייעודי – פעולה הכרחית כדי לאפשר שליטה על עוצמת השילוב בין האותות באמצעות הגלגלת הייעודית. לגלגלת אגב, יש מעצור באמצע המסמן כי השילוב בין ערוצי השמע מאוזן.

Artics 7 מתאימות לחיבור גם עם קונסולת ה-PlayStation 4, אך בניגוד לאוזניות ה-Arctis Pro אותן סקרנו בעבר, המתאם לא מתחבר ליציאה האופטית של הקונסולה כך שלא ניתן לברור באמצעות הגלגלת בין ערוצי השמע של הצ'אט הקולי וכי שחקני קונסולת המשחק יאלצו לכוון את השילוב דרך מערכת הפעלה.

SteelSeries Arctis 7: נשמעות נהדר

ה-Arctis 7 נשמעות מצויין. הדבר מורגש מיד עם חבישתן זאת בזכות זוג הדרייברים בגודל 40 מ"מ המפיקים סאונד עוצמתי במיוחד וניכרת ההפרדה בין הצלילים הגבוהים והנמוכים (20Hz-20kHz). בהאזנה ראשונה יש שיגידו שהן מגיעות מהקופסא עם פרופיל שמע מעט 'שטוח' אך לדעתנו מדובר בפרופיל אותנטי, במיוחד בהשוואה לאוזניות גיימינג מתחרות אשר נוטות להגזים בצלילים הנמוכים. הדבר ניתן לכיוונן דרך האקולייזר של תוכנת ה-SteelSeries Engine במחשב.

אוזניות גיימרים SteelSeries Artics 7

תוכנת SteelSeries Engine המותאמת לחלונות ו-MacOS, מאפשרת לבצע מספר דברים כמו לקבוע את זמן הכיבוי האוטומטי, להפעיל ולכבות את השמע מן המיקרופון (Side Tone) ואף לקבוע פרופיל ייעודי לכל משחק. הפרופיל אגב לא ייחודי רק לאוזניות ומתאים גם למוצרים אחרים של החברה כמו המקלדת או העכבר.

עוד מאפשרת התוכנה גם לספק את למלוא הפוטנציאל של ה-Arctis 7 שכן אלו תומכות בצליל היקפי של 7.1 ערוצים, בזכות התמיכה בתקן DTS Headphone:X v2.0 surround sound. בפועל, בהפעלת משחקים תומכים כמו APEX Legends או Overwatch ניתן להרגיש את המרחב כשהדבר מאפשר להבחין בקלות בפסיעות של אוייב המתגנב מאחור או במקרה של Assassin's Creed: Origin מאפשר לחוות את מצרים במלוא הדרה כאשר הפסקול האפי, רשרוש הנשקים, הדיאלוגים והטבע הפראי של המדבר – כולם נשמעו בצלילות וחדות סוחפת.

קרא עוד:  אלו המחירים הצפויים של סדרת Galaxy S20 ו-Galaxy Z Flip

אכן הן לא תומכות ב-Hi-Res אודיו, תקן הקבוע איכות שמע בהפרדה גבוהה במיוחד, אך תקן זה הוא עדיין אינו הסטנדרט במשחקים וגם בלי התמיכה בו הן מצליחות להעיר את הסצינות לחיים ולהוסיף להן דרמטיות.

השמע המעולה לא מוגבל רק לשימוש בחיבור דיגיטלי ו/או למשחקים והאזנה לאלבום Sit Down and Listen to Hooverphonic בעזרת חיבור אנלוגי היה תענוג צרוף.

המיקרופון טעון שיפור

כיאה לאוזניות גיימינג, Arctis 7 מצויידות גם במיקרופון נשלף בתצורת 'מדונה'. בקצה שלו ממוקמת נורית חיווי כתומה המוארת כאשר המיקרופון הופך לא פעיל כאשר לוחצים על כפתור ההשתקה. הכפתור ממוקמים על גבי גוף האוזנייה השמאלית, שם ממוקמת גם הגלגלת לשליטה בעוצמת השמע.

אוזניות גיימרים SteelSeries Artics 7

בעוד שאיכות השמע של האוזניות היא מעל למצופה מאכזב לגלות שדווקא המיקרופון הוא 'החולייה החלשה' בחבילה, כזה סובל מבינוניות – הוא נשמע אנמי כשהצליל שהוא מפיק עמום וחסר נפח. עם זאת, עבור משחקי רשת הוא בהחלט עושה את העבודה, כשהתלונה היחידה שקיבלנו מהחברים לקבוצה הייתה כי הם יכולים לשמוע את עצמם כשהמיקרופון נמצא בתוך גוף האוזניות.

בפן החיובי זרוע המיקרופון יציבה ונשארה במקום ומצאנו כי היא אינה משמיע רשרושים בעת שינוי מיקומה. בעוד המיקרופון עושה את העבודה ומאפשר לתקשר ביעילות עם החברים לקבוצה, הוא לא הבחירה הראשונה שלנו לשימוש של יוצרי תוכן, אלה יאלצו להשתמש במיקרופון חיצוני אחר.

על איכות הסאונד המרשימה בהחלט קשה להתעלות ובכל זאת ב-SteelSeries הצליחו להפתיע אותנו גם עם זמן הסוללה. לטענת החברה האוזניות מספקות זמן שימוש של 24 שעות, דבר שהצלחנו לאמת גם בבדיקות שלנו שכן רק בסופו של שבוע, הכולל בין 3 ל-4 שעות משחק מדי יום, שמענו לראשונה את החיווי הקולי המצביע על סיום הסוללה.

השורה התחתונה

אוזניות גיימינג סובלות מתדמית של מוצר בינוני בעל תמחור מוגזם, תדמית שדבקה בתחום בעקבות יצרנים המשקיעים יותר מדי זמן ומאמץ בנראות של האוזניות, הטמעת יכולות מיותרות שיבדלו אותם מהמתחרים והדבקת תג מחיר מוגזם. אך במירוץ ליצור את אוזניית הגיימינג המאובזרת ביותר אלו הזניחו את התחום החשוב ביותר – איכות השמע. סטילסיריס הצליחו 'לסמן וי' לא רק בתחום זה ולייצר אוזניות גיימינג שנשמעות מצויין אלא גם מציעות גם זמן סוללה ארוך במיוחד ואף מצויידות ביכולות שימושיות הניתנות להתאמה אישית.

אכן, המיקרופון הוא העקב אכילס שהיה הופך אותן למצור חובה אך ה-SteelSeries Arctis 7 הן בהחלט 'החבילה המלאה' שכן הן מביאות סאונד מדויק, נוחות ומראה נהדר לצד תג מחיר אופייני לקטגוריה – 669 שקלים בחנויות המחשבים. הן ורסטיליות מספיק כדי להתחבר למחשב, לקונסולת ה-PlayStation 4 למגבר ואפילו לטלפון (בתנאי שזה עדיין מצויד במחבר 3.5 מ"מ) וזאת בלי יותר מדי רוח, צלצולים או נורות לד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.