בקצרה
מי שזקוק לאוזניות גיימרים שמתאימות לכמה קונסלות, ובראשון Switch, יימצא ב-Arctis 1 פתרון נוח גם מבחינת מחיר גם עבור צריכת מדיה בדרכים
אהבנו
חיבור אלחוטי ל-Switch ,PlayStation 4, המחשב האישי ומכשירי אנדרואיד
חיבור אלחוטי מהיר ואמין
צליל נקי וחזק
מראה סולידי לשימוש מחוץ לבית
לא אהבנו
אין חיבור אלחוטי ל-iPhone או ל-Xbox One
לא מתאים לטלפונים עם כיסוי עבה
7.5

סטילסיריס (SteelSeries) מציעה מגוון רחב של אוזניות לגיימרים, כמו ה-Arctis 7 המוצלחות, אותן סקרנו בעבר, אך רוב האוזניות האלחוטיות שלה מותאמות בדרך כלל לחיבור לקונסולה אחת בלבד. אבל במקרה של SteelSeries Arctis 1 Wireless החברה מנסה להציע משהו קצת אחר: אוזניות אשר מסוגלות להתחבר אל ארבעה מכשירים עיקריים: Switch, מערכת המשחק PlayStation 4, המחשב האישי וגם טלפון. אם תרצו אוזניות 4 ב-1. האם היא מצליחה בכך?

נישאות ועמידות

עם פתיחת האריזה ניכר כי בסטילסיריס רואים ב-Arctis 1 אוזניות שנועדו לשימוש מחוץ לבית, בשימוש עיקרי בחיבור לטלפון או ל-Switch, ולכן הן מציעות כמה נגיעות עיצוב שמבטיחות עמידות גבוהה יותר, על הנייר לפחות, בעת שימוש בדרכים.

עם זאת באופן כללי העיצוב של Arctis 1 מוכר היטב: גוף אוזניות גדול בצורת אליפסה, העשוי פלסטיק בגימור מט כשבחלקו התחתון נמצא לוגו החברה. אבל בדגם הזה בולטת בהיעדרה רצועת הגומי האלסטית המשמשת להתאמה להיקף הראש, וכן נעדר מהתמונה המפרק הקטן המקנה יכולת צידוד. העיצוב הוא בעל מבנה מסורתי יותר עם קשת פלסטיק, כרית ראש בחיפוי דמוי עור וכן מנגנון הגבהה על מסילה עם מפרקים מוסתרים, למרות השינויים, למרבה ההפתעה הן הצליחו לשמור על טמפרטורה נוחה גם בעת שימוש ממושך.

בנוסף, כדי לשמור על מראה סולידי, המיקרופון לא נשלף מתוך גוף האוזניות, אלא אפשר לפרק אותו אם אין בו שימוש כמו בעת צפייה בסרטוני וידאו או האזנה למוזיקה. גם תאורת לד לא מצאנו עליהן, כנראה מאותה סיבה.

למרות כל השינויים, ואולי בזכותם, גם במקרה הזה מדובר באוזניות קלות במיוחד עם משקל של 270 גרם. הן אפילו קלות יותר מ-Arctis 7, נתון מפתיע נוכח השימוש בקשת עבה ומרופדת.

עיצוב משודרג

Arctis 1 הן אוזניות בתצורת 'מעל האוזן' (Over Ear) עם כריות עשויות בד אוורירי וספוג רך במיוחד. למרות האווריריות הזו התברר כי מיסוך הרעשים נשאר יעיל, אם כי אינו משתיק לגמרי את רעשי הסביבה.

כמות כפתורי השליטה צומצמה, ובחלק התחתון של האוזניה הימנית יש רק כפתור ההפעלה שגם הוא מציע שינוי קל מהנורמה באוזניות החברה כשנורית החיווי לא מוטמעת בכפתור אלא נמצאת מתחתיו. אולי כדי למנוע הסתרה שלה עם האצבע?

באוזנייה השמאלית ממוקמים כפתורים נוספים וכן החיבורים: כניסת מחבר 3.5 מ"מ, מתג ההשתקה והחיבור למיקרופון וכן גלגלת לשליטה בעוצמת השמע. הגלגלת מבוססת כעת על מנגנון סיבוב קשיח יותר – מאפיין המטפל בסוגיה של תגובה קלה מדי שהפריעה לנו במהלך השימוש בדגמי אוזניות משחק אחרות של החברה.

קרא עוד:  לא זמין: GTA IV הוסר מ-Steam, והאשמה במיקרוסופט

באוזנייה השמאלית של Arctis 1 נמצא גם שקע הטעינה ובסטילסיריס בחרו להמשיך עם מבחר microUSB, וזו החלטה תמוהה. עם זאת ברוב המקרים אין צורך לשאת כבל מיוחד בתיק. שכן הן נהנות מחיי סוללה ארוכים במיוחד שעומדים על פי הבטחת היצרנית בזמן ממוצע של 20 שעות – נתון שהצלחנו לאמת בבדיקות משלנו.

מתחברות לכל מכשיר, כמעט

Arctis 1 נועדו להציע פתרון לחיבור אוזניות באופן אלחוטי עבור קונסולת ה-Switch שאינה תומכת בתקן תקשורת כזה או אחר. לצורך זה כוללת הערכה התקן חיצוני קטן בצורת מלבן צר עם פינות מעוגלות, המצויד בחיבור USB Type-C. כך אפשר לחבר את ההתקן אל מחבר הטעינה של קונסולת המשחק של נינטנדו (Nintendo), ולשדר את אות האודיו באופן אלחוטי אל האוזניות. וזה עובד: ברגע חיבור ההתקן הוא מזוהה כמעט באופן מיידי בידי הקונסולה, ללא צורך בצימוד או שינוי הגדרות, והשמע עובר מהרמקולים של ה-Switch אל האוזניות תוך שניות.

מבחינה פיזית המחבר נתפס בעת הכנסתו בלחץ מסוים, אך ההתקן לא נשען באופן מלא על גוף הקונסולה ונותרת מדרגה קטנה אשר משאירה רווח זעיר בין ההתקן לקונסולה. הרווח הזה מאפשר להתקן לזוז מעט לצדדים אך מעבר לכך לא נתקלנו במקרים בהם ההתקן התנתק, גם כאשר הוצאנו והכנסנו את ה-Switch לתיק עמוס חפצים.

כאמור Arctis 1 מיועדות לחיבור למכשירים נוספים. את ההתקן החיצוני ניתן לחבר גם אל כל מכשיר טלפון מבוסס אנדרואיד עם חיבור מדגם USB Type-C, או בעזרת כבל מתאם המצורף בערכה גם למכשירים אחרים בעלי יציאת USB Type-A בגודל מלא כמו מחשב אישי או הקונסולה PlayStation 4.

אך עם חיבור לטלפון יש בעיה: אותה מדרגה שהוזכרה מוקדם יותר אמורה לאפשר להשתמש בהתקן גם עם מכשיר עטוף במגן, אך רק אם מדובר במגן דק. כל מכשיר עם מגן עבה יותר לא יאפשר חיבור של ההתקן. עם זאת, בעת חיבור לטלפון הופתענו לגלות כי כפתור ההפעלה משמש גם ככפתור שליטה, המאפשר לשלוט בניגון שירים ואפילו לענות לשיחת בלחיצה קצרה, כפולה או משולשת. חבל רק שהכפתור מעט שקוע, וקשה לאתר אותו על ידי מישוש.

אבל Arctis 1 אנין מספקות פתרון מושלם: התקשורת עם האוזניות מתבצעת בתדר 2.4 גיגה-הרץ בתקן ייעודי ולא בבלוטות' ולכן לא ניתן לחבר את האוזניות באופן אלחוטי למכשירים אחרים, כשהבולטים בהם הם מכשירי iPhone, iPad ו-Xbox One. לאלה ניתן להתחבר באופן חוטי עם הכבל בעל יציאת 3.5 מ"מ המצורף בערכה, כאשר המכשירים של אפל (Apple) מצריכים כמובן גם את המתאם ממחבר Lightning לכניסת 3.5 מ"מ.

לטענת היצרנית, הסיבה לכך שהיא בחרה לא להשתמש בבלוטות' היא שהחיבור הייעודי ניחן באיכות ואמינות גבוהות יותר. ייתכן שיש דברים בגו: כאשר בבדיקה שלנו גם שהתרחקנו מההתקן מעל לטווח המוצהר של 12 מטר, הוא הצליח לשמור על חיבור רציף ללא הפרעות או ניתוקים. החיבור, אגב, מהיר מבלוטות' באופן מורגש, כאשר הזמן הגבוה ביותר שמדדנו מרגע ניתוק וחיבור של ההתקן ועד לשמיעת הקול באוזניות ארך כ-5 שניות, אך ברוב הפעמים נמדד זמן נמוך יותר.

קרא עוד:  המילטון החלה למכור בארץ את Mi True Wireless Earphones 2 ב-399 שקלים

נשמעות מצויין גם בלי 7.1

Arctis 1 מספקות צליל נהדר – ואין זה מפתיע. הן מצוידות באותו זוג דרייברים בגודל 40 מ"מ עם טווח תדרים של 20 הרץ עד 200 קילו-הרץ בדיוק כמו Arctis 7. הדרייברים האלה מצליחים להפיק שמע נקי עם עוצמה גבוהה והפרדה ניכרת בין הצלילים הגבוהים והנמוכים. כשמוציאים אותן מהקופסה ברירת המחדל של פרופיל השמע שטוחה קמעה, ללא דגש בצלילים הנמוכים, אך כמו בדגמים האחרים גם כאן ניתן לכוון את פרופיל השמע לטעם האישי בעזרת אקולייזר בעת החיבור למחשב.

כמו במוצרים אחרים של החברה, Arctis 1 עובדות התוכנה SteelSeries Engine, המותאמת הן לחלונות והן ל-MacOS. היא מאפשרת לבצע מספר דברים, כמו לקבוע את הזמן עד לכיבוי האוטומטי, להפעיל ולכבות את השמע מן המיקרופון ואף לקבוע פרופיל ייעודי לכל משחק. התוכנה, אגב, לא ייחודית רק לאוזניות ומהווה מקום מאוחד לשליטה, שינוי הגדרות ועדכוני קושחה גם למוצרים אחרים של החברה, כמו מקלדת או עכבר.

בחיבור האלחוטי לא ניכר שיש אובדן איכות, כשפס הקול של Zelda: Link's Awakening נשמע במלוא הדרו גם באמצעות החיבור האלחוטי. השמע נשאר צלול וניתן להבחין בכל אחד מכלי התזמורת השונים במוזיקה של עולם המשחק. במשחקים אחרים, כמו Overwatch או Fortnite, עדיין ניתן לקבל תחושה של מרחב, למרות ש-Arctis 1 לא תומכות ב-7.1 ערוצים.

מיקרופון ה-TeleCast הנשלף זכה להסמכה של דיסקורד (Discord). זה אותו מיקרופון דו-כיווני שמשולב ב-Arctics 7, עם טכנולוגיה לסינון רעשים ושחקנים ששיחקו איתנו לא הצליחו להבחין בהבדל. בהקלטה של שמע מהמיקרופון הוא מפיק צליל מעט עמום, עם שיפור קל כאשר האוזניות מחוברות באופן חוטי. השמע במיקרופון נשמע בבירור וטוב מספיק למשחקי רשת, אך לא ירצה יוצרי תוכן.

השורה התחתונה

Arctis 1 הן בהחלט האוזניות האלחוטיות המומלצות ל-Nintendo Switch. הן מפיקות סאונד נקי ועוצמתי והן גמישות מספיק הן למשחקי רשת מהירים על המחשב, משחק רגוע בדרכים או לשמיעת מוזיקה וצריכת מדיה מכל מכשיר בכל מקום.

נכון, הן פחות אטרקטיביות עבור משתמשי iPhone או Xbox, אך אם אלה מוכנים לשקול בחיוב להשתמש עדיין בחיבור חוטי הם ירוויחו אוזניות גיימינג שנשמעות מצוין, עם מיקרופון מספק ומבלי לקרוע את הכיס. המחיר הרשמי לצרכן של Arctis 1 עומד על 499 שקלים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.