פלטפורמת המשחקים סטים (Steam) עוברת מהפכה ותאפשר למשתמשים לקבל החזר כספי על משחקים במידה ולא היו מרוצים מהם. בכך מסה החברה לשפר את אחת הבעיות הגדולות של הגיימרים שרוכשים משחקים באמצעות השירות: שלא ניתן היה לקבל החזר כספי מלא אם המשחק לא עובד כפי שציפו או התברר כמשחק לא טוב. במקרים מסוימים Valve נתנה אפשרות לבקש החזר כספי, אך כעת שחקנים יוכלו לשלוח בקשה להחזר מלא על כל כותר שרכשו דרך מערכת מסודרת.

"אתם יכולים לבקש החזר כספי מלא על כל רכישה בסטים, מכל סיבה שהיא", נכתב באתר הרשמי של השרות. "אולי המחשב שלכם לא עומד בדרישות של המשחק, אולי קניתם אותו בטעות, או אולי בכלל לא אהבתם את מה שקניתם"

הסיבות לא כל כך משנות, אך יש מספר סטנדרטים שהשחקן חייב לעבור על מנת שהבקשה תתקבל: "בעת קבלת הבקשה דרך help.steampowered.com, חברת Valve תעביר את ההחזר, אם הבקשה נשלחה כ-14 ימים מאז רכישת המשחק ואם השחקן שיחק בכותר פחות משעתיים. ישנם פרטים נוספים בהמשך העמוד, אך גם אם לא מילאתם כמה מהדרישות, עדיין תוכלו לבקש החזר ואנחנו נבדוק את הבקשה".

באילו מקרים ניתן לקבל את הכסף בחזרה?

החזר כספי על הרחבות הניתנות להורדה (DLC) – הרחבות תוכן שנרכשו מהחנות המקוונת של סטים ניתנות להחזרה בתוך 14 יום מרגע ביצוע הרכישה, כל עוד שיחקו בחבילה שנרכשה פחות משעתיים. ישנם מקרים בהם יוחלט לא לתת החזר כמו לדוגמה כשמדובר בחבילת הרחבה מצד שלישי והחבילה עושה שינוי בלתי הפיך למשחק. חבילות הרחבה אלו יסומנו כחריגות בדף המוצר לפני ביצוע הרכישה.

קרא עוד:  לוג׳יטק הכריזה על מקלדת מכאנית אלחוטיות וסופר דקיקה

החזר כספי על רכישות בתוך המשחק – השירות יציע החזר כספי על רכישות בתוך המשחק כגון סקינים (CS:GO), כל עוד לא עברו 48 שעות ממועד רכישתם ושלא בוצע בהם שימוש ואו לא בוצע בהם שינויים ואו הועברו ממשתמש אחר. המשתמשים יקבלו מסטים הודעה האם הבקשה אושרה או נדחתה.

החזר כספי על קנייה מוקדמת – כאשר רוכשים משחק בקנייה מוקדמת, ניתן לבקש החזר כספי מתי שאתם רוצים כל עוד המשחק לא שוחרר עדיין. כאשר המשחק שוחרר, ניתן לבקש החזר עד 14 ימים ממועד שחרורו ושלא שוחקו בו יותר משעתיים.

החזר כספי על Steam Wallet – ניתן לבקש החזר כספי לאמצעי התשלום על כסף שהועבר לחשבון הסטים שלכם, קרי Steam Wallet, כל עוד לא עברו שבועיים ממועד הרכישה ושלא בוצע שימוש בכסף.

החזר כספי על חבילות (Bundles) – ניתן לקבל החזר כספי מלא על חבילות משחקים שנרכשו, כל עוד לא בוצע בהם שימוש כולל של שעתיים, ולא בוצעו העברות בין משתמשים. במידה ומצורף לחבילה תוכן DLC שלא ניתן לקבל עליו החזר כספי, סטים תספק הודעה מתאימה.

רכישות צד שלישי מחוץ לסטים – Valve אינם יכולים לספק החזר כספי על רכישות שבוצעו מחוץ לחנות של סטים, לדוגמה, רכישה של CD-Key באתרי צד שלישי, או רכישת כסף ל-Steam Wallet דרך אתר חיצוני.

באנים – שחקנים שקיבלו באן ממערכת האנטי צ'יט של Valve, לא יקבלו החזר כספי בשום אופן על המשחק.

קרא עוד:  בקרוב ב-PUBG: משחק משותף בין שחקני Xbox ו-PlayStation

סרטים – אין באפשרות סטים לתת החזר כספי על סרטים שנרכשו.

מתנות – אין באפשרות סטים לתת החזר כספי על מתנות לאחר שנפדו.

מסטים נמסר צעד זה נועד להוריד את הסיכון ברכישת מוצרים מהחנות המקוונת ולא כדי לקבל את המוצר בחינם. סטים שומרת לעצמה את הזכות לא לתת החזרים כספיים למשתמש שמבצע ביטולים באופן סדרתי. כמו כן הבהירה החברה שאין בעיה שמשתמש יעשה רכישה חוזרת במידה ומיד לאחר הרכישה הראשונה עלה אותו משחק במבצע.

השירות כבר פעיל מהיום ותוכלו לגשת לעמוד כאן.

 

כתב: גיא דהן ופורסם לראשונה באתר Vgames