משתמשי 'סטים' (Steam) לא ציפו ל"מתנת" החג הזו – בעיצומם של מבצעי סוף השנה ב'סטים' וערב חג המולד, סבלה החנות המקוונות הגדולה בעולם למשחקי PC מתקלה טכנית אשר אפשרה למשתמשים לראות פרטים של משתמשים אחרים והצגת דף החנות בשפות זרות.

משתמשים רבים ברחבי הרשתות החברתיות ואתרי הקהילות כמו Reddit ו-NeoGAF דיווחו על התקלה אשר נתנה גישה לפרטים אישיים כמו כתבות הדואר האלקטרוני, הספרות האחרונות של כרטיס האשראי המקושר לחשבון, היסטוריית הרכישות ועוד. זאת למרות שאפשרויות הגנה שונות כמו Steam Guard ואימות דו-שלבי בעזרת מספר הטלפון הסלולרי היו מופעלים.

בשלב מסויים וכנראה על-מנת לטפל בתקלה נחסמה הגישה אל דפי החנות המקוונות וניהול החשבון למשך שעה. ב-[email protected] מדווחים כי בניגוד לדיווחים מוקדמים לא מדובר בפריצה למערכות של סטים וכי הדבר נובע בתקלה במערכת ניהול הזיכרון מטמון (Cache) של האתר ו-Valve הוציאה הודעה כי היה מדובר בתקלה שנבעה בעקבות שינוי תצורה שנעשה ולא נראה כי נעשו רכישות לא מאושרות וכן לא נחסמה גישה אל ספריית המשחקים של המשתמש.

סטים הוא לא השרות המקוון היחיד שסבל מהפרעת שירות ערב חג המולד ונראה כי משתמשים חדשים שקנו קונסולת PlayStation 4 לא יכלו ליצור משתמש חדש עקב העומס על רשת ה-PlayStation Network ומשתמשי קונסולת ה-Xbox One סבלו מתקלה שמנעה גישה לרשת ורכישה של משחקים חדשים באופן מקוון. נזכיר כי גם בשנה שעברה סבלו השירותים מהפרעת שירות שנבעו מהתקפת DDoS מכוונת של חברי Lizard Squad.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.