חברת Valve שחררה היום לרשת גרסת בטא של מערכת ההפעלה החדשה שנמצאת תחת פיתוחה, Steam OS. מערכת זו, המבוססת על מערכת ההפעלה לינוקס והקוד Debian 7, היא מערכת הפעלה המיועדת ספציפית למשחקים ותהווה חלק אינטגרלי בקונסולה העתידית של החברה, Steam Machine.

כיאה לבטא בתחילת דרכה, ה-SteamOS כרגע אינו מוצר מוגמר. הבטא אינה ידידותית למשתמש הממוצע ובטח שאינה מהווה תחליף למערכת ההפעלה הקיימת אצלכם, אלא מיועדת בעיקר למשתמשים בעלי ידע טכני נרחב יחסית. בנוסף, ה-SteamOS במצבה הנוכחי תומכת רק בחלק ממגוון החומרה הקיים בשוק. לדוגמה, היא תומכת כרגע רק בכרטיסי מסך של Nvidia, מה שאומר שמשתמשי AMD יאלצו לחכות עד לעדכון שיתקן את הבעיה לפני שיוכלו להתנסות בעצמם במערכת.

את גרסת הבטא של SteamOS ניתן להתקין דרך האתר הרשמי של Steam, ובכך לכאורה להפוך את המחשב שלכם לגרסה מוקדמת של קונסולת ה-Steam Machine. לתשומת ליבכם: התקנת ה-SteamOS תמחק את תוכן המחשב שלכם.

כזכור, Steam OS הגיעה כחלק מפלטפורמת משחק חדשה של Valve הכוללת קונסולה ובקר משחק חדשני. המטרה של הפרויקט היא לאפשר ליצרניות להביא מכשירים רבים של Steam Machines לצרכן.

כתב: עדי פרל