באתר iFixit היו מברי המזל הראשונים לקבל את ה'סטים משין' (Steam Machine) ה"קונסולה" של וואלב (Valve) והחליטו לפרק את הקונסולה ובקר השליטה לגורמים. הממצאים, לא מפתיעים: מדובר במחשב בקופסא.

וואלב שלחה 300 קונסולות 'סטים משין' לנסיינים (Beta testers) ואחד ברי-מזל הוא הכתב כריסטופר פאטון (Christopher Patton) מ-iFixit שהחליט במקום להתחיל לשחק Team Fortress, לפרק את הקונסולה ואת בקר השליטה ולבדוק מהם הרכיבים המרכיבים אותה. הממצאים לא מפתיעים: מדובר ברכיבי פי.סי סטנדרטים (Off the shelf) שניתן לרכוש ללא קושי מיוחד. אין זה צריך להפתיע שכן בוואלב ציינו בעבר שהסטים משין הוא מחשב לכל דבר בקופסא שמתאימה לסלון.

למרות שב'וואלב' מציינים כי מדובר במוצר שונה מזה שיגיע אל הצרכן הסופי, ניתן ללמוד כמה דברים מפירוק הקונסולה. ראשית ב-iFixit מציינים לטובה את קלות הפירוק והתיקון ונתנו לקונסולה ציון של 9 מתוך 10, כל מה שהיה צריך כדי לפתוח את הקופסא הוא לשחרר בורג 'פיליפס' סטנדרטי, הרכיבים היחידים שהיא מעט קשה לשחרר הם זיכרונות ה-RAM של הרפו מלוח האם בקלות. גם בקר השליטה הייחודי של וואלב, זכה ליחס דומה וגם הוא פורק, בניגוד לקונסולה פתיחה שלו הצריכה מברג מיוחד, הבקר אינו כולל סוללה פנימית שכן מדובר באב-טיפוס חוטי שגם לא כולל את מסך המגע בחזיתו אלא ארבעה כפתורים הניתנים לתכנות.

Steam Mechine ifixit

בתוך הקופסא עצמה מצויים רכיבי המחשב האישי כשהם מופרדים באמצעות "קירות" והגבהות מפלסטיק על-מנת לאפשר לכל הרכיבים לשבת בנוחות בקופסא תוך שמירה על נתיב לזרימת-אוויר בין הרכיבים: כרטיס המסך מסוג GeForce GTX 780, לוח-אם מסוג Mini-ITX, שני זיכרונות RAM מסוג Crucial Ballistix Sport 8 GB DDR3 ומעבד Intel Core i5-4570. עלות כל הרכיבים, על-פי החישוב של iFixit עומד על 1,300 דולר קצת יותר מ-4,500 שקל.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.