מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה על מספר שינויים בתפריט התחל (Start), המשמש לגישה מהירה והפעלת יישומים המותקנות במערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10). שינויים אלו הם חלק מעדכון מאי, עדכון משמעותי למערכת אותו מתכננת החברה להפיץ במהלך החודש הבא.

השינוי הראשון נעשה בעיקרו מאחורי הקלעים, אם כי רוב המשתמשים בהחלט אמורים לשים לב להשפעותיו. עד כה, תפריט התחל היה חלק בלתי נפרד ממערכת ההפעלה, אולם החל מהגרסה הבאה הפרידה אותו מיקרוסופט משאר קבצי המערכת, והוא בעצם רץ כתהליך נפרד. החלטה זו אינה מגבילה בדבר את היכולות שלו, אך אמורה להביא שיפור משמעותי בביצועים כגון פתיחה מהירה יותר של התפריט, כמו גם רמת אמינות גבוהה יותר ועדכונים מהירים.

Demonstration of mouse over behavior on navigational menu.

בנוסף, מיקרוסופט משלבת בתפריט התחל המעודכן מספר שינויים עיצוביים שכבר נבחנו במסגרת גרסאות ניסוי שונות. התפריט יהיה כעת פשוט יותר ופחות עמוס בעבור משתמשים חדשים או התקנות חדשות של מערכת ההפעלה. במקום שני טורים תקובצנה התוכנות בטור יחיד, וניתן יהיה להסיר קבוצות של תוכנות במהירות רבה יותר מהתפריט, באמצעות לחיצה על הכפתור הימני של העכבר. לבסוף, כאשר מערכת ההפעלה ממתינה להפעלה מחדש (לדוגמא – לאחר התקנת עדכון כלשהו), יופיע סמל קטן לצד כפתור ההפעלה של המחשב בכדי להזכיר זאת למשתמש.