עכשיו זה סופי. מיקרוסופט (Microsoft) מחזירה את כפתור 'התחל'לחלונות. עם זאת, השינוי הזה לא יבוא לידי ביטוי, כמו שינויים אחרים שהציגה החברה בכנס build 2014, בעדכון שמתחילה החברה לשחרר עבור חלונות 8.1. אבל גם לא ברור האם מדובר בשינויים שיכללו בעדכון נוסף לחלונות 8.1 או שהם יישמרו כבר עבור Threshold/חלונות 9.

כך או כך, גם תפריט 'התחל' הוא לא בדיוק התפריט הישן שהכרנו בגרסאות קודמות של חלונות, אלא שילוב עם תכונות של חלונות 8. מעבר לתפריט הישן המוכר, יוצג בתפריט גם מעין תקציר של תפריט האריחים של חלונות עם הפניות לתיבת הדואר, לחנות היישומים של חלונות, לרשתות חברתיות, לשירות האחסון בענן ועוד. למעשה, תצורת התפריט שהוצגה דומה במדויק להערכות שעלו בחודשים האחרונים לגביו.

גם השינוי הנוסף שהציגה החברה כבר היה צפוי: הרצת יישומים טבעיים של חלונות 8 בסביבת שולחן העבודה, בחלונות משלהם, וזאת במקום בהרצה על מסך מלא כפי שאמורים יישומים אלו לפעול כשמריצים אותם מתפריט האריחים.

זה כמובן לא אומר שמיקרוסופוט מתכוונת לוותר על ממשק האריחים. הוא נשאר שם בצד השני של המטבע ויפעל כרגיל. המטרה של החברה הוא 'להחזיר הביתה' את משתמשי העכבר והמקלדת, שדורשים את סביבת העבודה הישנה, ועם זאת לנסות למשוך אותם לסביבת העבודה החדשה המבוססת על מגע.

בתוך כך מפרסמת מיקרוסופט פרטים על העדכון הראשון של Windows 8.1 (בשם Update 1). העדכון ישוחרר רשמית להורדה למשתמשי המערכת האחרונה של מיקרוסופט ב-8 לאפריל ותכלול מספר שינויים שאותם כבר ראינו בהדלפות קודמו כמו האפשרות לדלג על מסך ההתחל החדש ישירות לשולחן העבודה, שינוי שורת המשימות שתכלול מעתה גם גישה ליישומי האריחים הפתוחים והתאמות אישיות יותר למסך ההתחל (Modern UI)/