גוגל (Google) הכריזה על שתי תכונות חדשות באפליקציית Google Photos, המיועדת לשמירה ושיתוף צילומים ומציעה נפח אחסון בלתי מוגבל בחינם. הראשונה היא בחירת תמונות מסוימות כמועדפות (Favorites), בלחיצה אחת קלה על אייקון בצורת כוכבית שיופיע מעל לתצוגת התצלום. תמונה שנבחרה כמועדפת תופיע באלבום המוקדש לצילומים אלו, וכך ניתן יהיה לחזור ולמצוא אותה בקלות גם בתוך אוסף הכולל עשרות אלפי תמונות.

google photos favorites

החידוש השני הוא כפתור ״לב״ שיופיע תחת אלבומי תמונות המשותפים לבני משפחה או חברים. בדומה לאפשרות הלייק של פייסבוק (Facebook), מדובר במעין תגובה חיובית מהירה שתופיע מיד כהתראה למשתף האלבום. האפשרות לכתוב תגובה טקסטואלית לאלבום קיימת זה מכבר, כמו גם אפשרות לשיתוף תמונות נוספות בתוך אותו אלבום על ידי משתמשים אחרים. בעוד שהאפשרות לבחירת תצלומים כמועדפים אמורה להופיע לכלל המשתמשים במהלך הימים הקרובים, תכונת ה״לב״ תצטרף רק במועד מאוחר יותר – כנראה בעוד מספר שבועות.

הכרזות אלו מצטרפות לחידושים שאותם כבר חשפה גוגל במסגרת כנס I/O האחרון, בהם האפשרות לצביעה אוטומטית של תמונות שצולמו במקור בשחור-לבן, זיהוי של חברים בתוך צילומים ושיתוף אוטומטי של אותן תמונות, ומערכת להמרת תצלומים של מסמכים לקובצי PDF. גם החידושים הללו אינם זמינים עדיין, אך אמורים להגיע לאפליקציה בקרוב.