בצל החרם האמריקאי וואווי (Huawei) ממשיכה, כמובטח, לתחזק את מכשיריה הקיימים. החברה שחררה באירופה את העדכון לאנדרואיד 10 עבור המכשירים בסדרות ה-P30 ו-Mate 20 שלה, וביתיים זה קורה בדיוק ללוח הזמנים הראשוני שקבעה.

מדובר בעדכון גדול ראשון ששחררה וואווי לאחרונה מאז הקשיים מול הממשל האמריקאי. מכשירים אלה יזכו לממשק ה-EMUI 10 החדש שהוצג לראשונה ב-Mate 30 שהוכרז בחודש שעבר, כזכור, ללא שירותי גוגל ולכן הוא לא משווק מחוץ למזרח.

העדכון החדש מציע תצוגה כהה, עבודה הסביבה מרובת מסכים וגישה מרחוק דרך Windows 10, ממשק חדש ושלל שיפורי אנדרואיד 10. עד כה העדכון היה זמין בגרסת בטא לנסיינים ושוחרר לאחרונה באופן רשמי בסין. נפחו של העדכון הוא כ-4.5 גיגה-בייט ומיועד עבור מכשירי ה-Mate 20, Mate 20 Pro לצד P30 ו-P30 Pro. העדכון ל-P30 Lite, דרך אגב, צפוי להתרחש רק במרץ 2020.

העדכון הופץ עבור המכשירים באירופה, כך שהוא צפוי להגיע גם לישראל בטווח זמן הקרוב. כדי לבדוק האם העדכון זמין יש להיכנס להגדרות > מערכת > עדכוני תוכנה > בדוק לעדכונים. הפריסה היא כמובן הדרגתית, לכן יש להתאזר בסבלנות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.