האדום או הירוק, איזה כפתור ללחוץ?!

אנחנו עדיין לא חיים בסרט של ג'יימס בונד, אבל יש כאלה שכנראה יזדקקו לכונן החדש של יצרנית הכוננים RunCore, שמציע יכולת קצת אחרת מאשר מהירות עבודה. הכונן, אותו מייעדת החברה לשימוש בחברות בהן דרישות האבטחה גבוהות בהרבה מהממוצע, וכולל יכולת השמדה עצמית. את ההשמדה העצמית ניתן לבצע בשתי רמות: נתונים וחשמלית.

האדום או הירוק, איזה כפתור ללחוץ?!

הכונן, שזכה לשם InVincible SSD, מצויד בשני כפתורים מיוחדים – אדום וירוק. לחיצה על אחד מהם מובילה להפעלת תוכנה קטנה שממלאת את כל הכונן בתוכן חסר משמעות לחלוטין, כולל כל השטחים בהם שמורים נתונים לפני תחילת הפעולה. הדרך השנייה היא כאמור חשמלית: ברגע הלחיצה על כפתור ההשמדה מוזרם מתח גבוה במיוחד לרכיבי זיכרונות ה-NAND שמרכיבים את הכונן במטרה לשרוף אותם, כך שיותר הם לא יהיו נגישים מבחינה פיזית.

הכונן מיועד לתפקד בטמפרטורות קיצוניות החל ממינוס 45 מעלות צלזיוס ועד פלוס 95 מעלות. מהירות הקריאה המרבית שלו היא 2490 מגה-בייט/לשנייה ומהירות הכתיבה המרבית היא 140 מגה-בייט/לשנייה. הנפחים הזמינים, המחירים והזמינות של הסדרה החדשה עדיין לא פורסמו. אז מי כאן חי בסרט?

פורסם לראשונה באתר THspot.co.il

וידאו: כונן עולה באש (עשן) בשידור חי (דקה 2:20)

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.