רשת התקשורת האמריקאית ספרינט (Sprint) הציגה מכשיר סמארטפון ראשון מסוגו בעל מסך מגע כפול. המכשיר Kyocera Echo הוא האנדרואיד הראשון בעל מבנה מיוחד זה המסוגל להתקפל למסך יחיד, ומכיל זוג מסכי 3.5 אינצ’ (800×480) שיחדיו יוצרים מסך 4.7 אינצ’ (800×960).

הקונספט החדשני יאפשר לנו שימוש אינטואיטיבי יותר בזוג המסכים, בעיקר בזמן שימוש במולטימדיה. כך לדוגמה תוכלו לצפות בגלריית תמונות במסך אחד ולהציג את התמונה במסך השני, להקליד במקלדת במסך אחד ולצפות בתוכן בשני ועוד. ספרינט ו-Kyocera פיתחו למכשיר אפליקציית ניהול מסכים, שגם מאפשרת שימוש במולטי-טאץ' לזוג המסכים גם יחיד. לפי הדיווח מאנשים שכבר ניסו את המכשיר, לא הצליחו להפעיל מספר אפליקציות במקביל (לצפות בוידאו ולקרוא מיילים לדוגמה), מה שמעט מוריד מיכולת הניצול שלו, אולם לדברי ספרינט תוכנת המערכת עדיין לא גמורה.

מתחת למכסה המנוע, תמצאו את מעבד הדור השני Snapdragon 1GHz המריץ את מערכת האנדרואיד בגרסה 2.2 (ולא 2.3) זאת בשל השינויים הרבים הנדרשו להתאמת המערכת לזוג המסכים. עוד תמצאו במכשיר תמיכה בדור 3 (ללא WiMAX), מצלמה 5 מגה פיקסל עם פלאש LED, קישוריות WiFi וחריץ microSD.

למרות זוג המסכים, המכשיר מצליח לשמור על מידות קטנות יחסית (115.0×56.5 מ”מ) ועובי של 17.2 מ”מ, אך דווקא במשקל נרשמת עלייה משמעותית ומגיע ל-193 גרם, כ-60 גרם יותר ממכשיר סמארטפון ממוצע.

לשבור את השוק?
רשת ספרינט היא השלישית בגודלה בארה”ב, ונדמה כי גם בכל הקשור למכשירים היא נמצאת מאחור, במיוחד לאחר המכירות החלשות למכשיר ה-Palme Pre. ה-Kyocera Echo אמור להביא לה את הבכורה זאת יחד עם מכשיר הדור הרביעי הראשון בארה”ב, ה-HTC Evo שהושק בשנה שעברה ורצון של החברה להתחרות במכשיר האייפון הנמכר ברשת AT&T ולאחרונה גם ברשת Verizon.

קרא עוד:  תראו מה חזר: גוגל שוב מפרסמת את התפוצה של גרסאות האנדרואיד

השאלה הנשאלת היא האם השימוש במסך כפול הוא אכן נוח יותר ממסך יחיד וגדול. יש לנו מספר שימושים נחמדים שהיינו חושבים עליהם אך נדמה כי הקונספט גם יכול לגרום לסרבול בתפעול המכשיר בשימוש היומיומי. הוא צפוי להגיע לרשת ספרינט בעוד כחודשיים במחיר של $199 לפני החזר ובהתחייבות לתוכנית שירות ברשת. צפו בסרטונים בהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.