ספוטיפיי (Spotify) בוחנת בגרסאות פנימיות של אפליקציית המוזיקה הפופולרית תכונה חדשה: האזנה משותפת עם חברים. ניתן לחשוב על כך כמעין תחנת רדיו הנמצאת תחת שליטתם המשותפת של מספר משתתפים. כל אחד מוזמן לצרף שירים לרשימת ההשמעה, ולהאזין להם ביחד עם כל המשתמשים האחרים המחוברים באותו רגע.

צילומי מסך של השירות חושפים את האופן שבו ניתן יהיה לצרף משתמשים נוספים לרשימת השמעה, באמצעות קישור שישלח אליהם דרך הודעה אישית, או בסריקה של ברקוד המוצג על המסך במקרה ששני המשתמשים נמצאים זה לצד זה. לא ברור עדיין כמה מאזינים יכולים להצטרף במקביל, אולם נראה כי המספר עומד על כמה עשרות.

כאמור, בשלב זה התכונה לא קיימת באף גרסה פומבית של אפליקציית ספוטיפיי, גם לא בגרסאות הבטא, אלא רק כמהדורה פנימית המופצת לעובדי החברה. ייתכן כי ניתן להסיק מכך שהשקה פומבית לשירות עדיין רחוקה, אולם אפשרות נוספת היא שבספוטיפיי קיוו לשמור את הפרויקט תחת סודיות מלאה עד רגע חשיפתו – תכנית שלא ממש הצליחה.

ספוטיפיי מוסיפה נכון להיום לשמור על מעמדה כשירות המוזיקה המקוון הפופולרי ביותר בעולם, עם למעלה מ-100 מיליון מנויים משלמים, ו-217 מנויים בסך הכל. המתחרה הקרובה ביותר, אפל (Apple) עם שירות Apple Music, מדווחת על 56 מיליון מנויים ״בלבד״.