אחרי אפל מיוזיק (Apple Muisc) שהושק ב-2016 ודיזר (Deezer) שהחל לפעול בחודש דצמבר האחרון, גם שירות המוזיקה ספוטיפיי (Spotify) מגיע רשמית לישראל ומוצע במחיר בסיסי של 19.90 שקלים בחודש.

ספוטיפיי נחשבת לשירות הזרמת המוזיקה הגדול ביותר בעולם, עם כ-140 מיליון מיליון מנויים (מתוכם 60 מיליון משלמים תמורתו) וקטלוג מוזיקה הכולל יותר מ-30 מיליון שירים. המשא ומתן מול אקו"ם נערך במשך מספר חודשים ורק לפני מספר שבועות הגיעו הצדדים להסכמה ובכך לפתרון המשבר וכניסתה של ספוטיפיי לישראל.

בניגוד לאפל מיוזיק ובדומה לדיזר, ספוטיפי מציעה מנוי חינמי להאזנה לשירים, אולם בתמורה לכך המשתמש נאלץ לצפות בפרסומות והוא אינו יכול לנגן כל שיר שיחפוץ, אלא להאזין לשירים שונים באמצעות רשימות השמעה מוכנות מראש עם אפשרות לדילוג מוגבלת בין השירים.

Image result for spotify app

ספוטיפיי מאפשרת להאזין למוזיקה דרך אפליקציות לאנדרואיד ול-iOS, כמו גם להאזין למוזיקה ישירות מהדפדפן במחשב השולחני. השחרןץ מסוגל להמליץ על שירים ולהקות בהתאם לטעם המוזיקלי של כל משתמש ומאפשר הורדה של רשימת השמעה למכשיר הנייד להאזנה גם במצב לא מקוון. כרגע הממשק מוצג בשפה האנגלית בלבד, אך כן ניתן לחפש שירים בעברית.

ספוטיפיי מציעה רשימות השמעה בהתאם למצב הרוח והז'אנר הכולל: גיימינג, שינה, זמן ארוחת הערב, ילדים, ריכוז, ועוד. ניתן לשתף את השירים ברשתות החברתיות, ליצר רשימות השמעה משותפות בפייסבוק מסנג'ר, וישנה אינטגרציה עם מגוון גדול של מוצרים ושירותים כמו פייסבוק, Google Home, קונסולות Xbox ו-PlayStation וגם ישירות באפליקציית Waze הישראלית.

בשוק הישראלי מבטיחה ספוטיפיי מגוון גדול של שירים וכבר כעת ישנו עורך מוזיקה מקומי המציע רשימות השמעה הכוללות מצעד להיטים בישראל, שירי דור ההיפ הופ, מוזיקה ים תיכונית חדשה, סופ״ש ישראלי, ועוד.

ספוטיפיי מציעה כאמור את השירות הבסיסי בעבור 19.90 שקלים בחודש הכולל דילוג לא מוגבל על שירים, ניגון כל שיר בקטלוג, בחירת איכות האזנה, הסרת הפרסומות והאזנה במצב לא מקוון. בשלב זה לא יוצעו חבילות משפחתיות או לסטודנטים, אך כן ניתן להתנסות בשירות הפרימיום למשך 30 יום בחינם.

עדכון 16:00: האפליקציה לא הייתה זמינה בחנות עד עכשיו. הכתבה עודכנה בהתאם.