למרות החלטה קודמת, ספוטיפיי (Spotify) בוחנת כנראה את האפשרות לחסום אמנים. לפי דיווח באתר Thurrott, מדובר בבדיקה שמתבצעת מזה זמן מה, והיא אמורה בקרוב להפוך לאפשרות שתהיה זמינה לכל משתמשי שירות הזרמת המוזיקה הזה.

בעבר, כאמור, החליטה החברה שלא לאפשר כל סוג של חסימת אמנים, למרות שיש ביקוש יחסית גדול לאפשרות הזו. כעת, לכאורה, ניתן יהיה למנוע מאמנים להופיע ברשימות הגילוי השבועיות, במיקסים היומיים ואפילו למנוע את הצגת שמם של הנחסמים ברשימות השירים הפופולריים הגלובליות.

למעשה, מדובר בחסימה לכל אורך השימוש באפליקציה, וזה כולל גם את הספרייה הפרטית, רשימות ההשמעה לצד, כאמור לעיל, כל היבט בחירה אוטומטי של האפליקציה. בנוסף, לאחר קביעת אמן/להקה כחסומים, לא ניתן יהיה להשמיע שירים שלהם בכלל, אלא רק דרך הוצאתם מהרשימה השחורה באופן ידני.

כרגע האפשרות זמינה עבור משתמשי הבטה של האפליקציה בלבד. האפשרות הזו היא אחת מההגדרות שמופיעות בעת שלוחצים על תפריט הבחירה בדף האמן.

באופן רשמי החברה ממשיכה לטעון שזו אינה אפשרות ברת בחירה, אבל הבדיקה כבר מתמשכת זמן מה, כך שזו רק שאלה של זמן כנראה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.