המילה הכתובה היא אולי הדרך היעילה ביותר להעביר כמויות של מידע. אך האם אנו עושים זאת בדרך המהירה ביותר? אפליקציה שהושקה עבור ה-Galaxy S5 של סמסונג (Samsung) ועבור השעון החכם שלה, ה– Gear 2, תאפשר לקרוא, לדוגמה, את 'הארי פוטר ואבן החכמים' על כל 309 עמודיו תוך 77 דקות היישר, ולעשות זאת מהשעון או מהטלפון החכם.

האפליקציה החדשה מכונה Spritz וסיימה תהליכי אישור ופיתוח שנמשכו 3 שנים. באמצעות האפליקציה מפורק הטקסט למילים בודדות, כאשר בכל פעם מוצגת מילה אחת במהירות התואמת לקצב הקריאה האישי. המשתמש יוכל לבחור בין מהירויות של 250 ועד 1,000 מילים לדקה. המילים מוצגות בפונט גדול, קריא וידידותי, ואם מדובר במילה הארוכה מ-13 תווים היא תחולק ל-2 מילים.

איך זה עובד? האפליקציה מבוססת על עקרון 'נקודת ההכרה האופטימלית' (ORP). לפי עקרון זה במהלך קריאה אנו מתרכזים בנקודה אחת בכל מילה. נקודה כזו גורמת לנו להבין את הטקסט גם מבלי שנתעמק בקריאה של כל מילה ומילה בפועל. כך שבהתבסס על עקרון זה, האפליקציה מגבירה את מהירות הקריאה פי כמה וכמה. מחקרים אף מראים שבקריאה רגילה אנו קוראים את המילים בפועל רק כ-20% מהזמן, בעוד שב-80% הנותרים אנו מבזבזים על מיקום ומיקוד העיניים סביב המילים הרצויות.

כמזוכר לעיל, את הופעת הבכורה שלה עושה האפליקציה בשניים מהמכשירים עליהם הכריזה סמסונג ב-MWC 2014.

בינתיים, תומכת האפליקציה בחמש שפות וניחשתם נכון, עברית עדיין לא נמצאת ברשימה. אך מי יודע, אולי לאחר הצלחתה בשפות הבסיס היא תתרחב ותגיע גם למחוזותינו.

קרא עוד:  סמסונג השיקה בישראל את הטאבלטים Galaxy Tab S5e ו-Galaxy Tab A 10.1

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.