ימים ספורים בלבד חלפו מאז מייסד האנדרואיד (Android) אנדי רובין חשף את הטלפון החדש שלו Essential, וכבר נבנית מעל ראשו סערה שיכולה להתברר כבעיה: יצרנית האביזרים האמריקאית ספיג'ן (Spigen) טוענת כי השם Essential שייך לה על פי חוק, ורק היא יכולה להשתמש בו.

לטענתה של ספיג'ן, באוגוסט 2016 היא רשמה את השם Essential כסימן מסחרי השייך לה, והוא הוענק לסדרת מוצרים שכוללת מטענים ומטענים ניידים. כן יש כמה אוזניות שנושאות את שם המותג. אי לכך טוענת ספיג'ן כי עצם השימוש בשם Essential מהווה עבירה ועלול לבלבל את קהל הלקוחות.

הפרשה מתבררת אולי כחומרה יותר לאור העובדה כי מתברר כי החברה של רובין, ששמה Essential גם כן, דווקא פנתה מבעוד מועד למשרד הפטנטים וסימני המסחר בארצות הברית בבקשה להשתמש בשם זה, אך נענתה בשלילה בטענה כי הדבר יגרום לבלבול עם המותג המקורי בבעלות ספיג'ן. לאחר מכן החברה ניסתה שוב, כשבפעם השנייה היא ביקשה את השם Essential Products (מוצרי אסנצ'אל), את התגובה הייתה זהה ומאותה מסיבה.

על אף כל זאת בחרה החברה להתעלם מהאזהרות והכריזה באופן רשמי על מכשיר האנדרואיד תחת השם Essential, ונראה כי מדובר במהלך שהיה ידוע לה מראש כי יוביל להתנגדות מצד יצרנית הכיסויים, מה שהתרחש מהר למדי. "מכתבי איום הם דבר הנפוץ בעסקים שלנו. לספיג'ן קיימת הזכות המלאה להעלות טענות, אך אנו מאמינים כי לאותן טענות לא קיימת זכות ואנו נגיב כראוי", נמסר מ-Essential לאור מכתב שנשלח אליה ובו נדרשה לחדול להשתמש בשם המותג.

קרא עוד:  כך יראה, לכאורה, Mate 30 Pro של וואווי

ניתן לשער שהסיפור יתרחב לכדי תביעה מצדה של ספיג'ן, שכן נראה מתגובתה כי Essential לא צפויה לוותר בקלות רבה על השם אותו כבר התחילה לפתח ולשווק. עם זאת, ייתכן כי הפרשה תוביל לעיכוב בהשקת המכשיר שצפויה להיערך בחודשים הקרובים לצד הרמקול החכם שהוכרז גם כן בשם Essential Home.