בעלי מכשיר אנדרואיד וודאי נהנים לגלוש דרך דפדפן המכשיר מבוסס Webkit, בדומה לזה שבאייפון, אך רבים מהם לא מודעים כי ישנם לא מעט אלטרנטיבות נוספות לגלישה ברשת, ולא פחות טובות.

המדד העיקרי היום, עוד לפני הנוחות והממשק, הוא ביצועי הדפדפן, או במילים פשוטות – כמה מהר הוא יציג את הדף הרצוי. אתר PCworld לקח ובדק את הדפדפנים הפופולריים לאנדרואיד ובניהם Dolphin ,Opera Mini ,Skyfire וכמובן דפדפן האנדרואיד המקורי על גרסה 2.1 ו-2.2 ובדק מי מהדפדפנים המהיר ביותר. כפי שניתן לראות בטבלה, Skyfire 2.0 היה לדפדפן המהיר, בעוד שאחריו נמצא דפדפן האנדרואיד שבגרסה 2.2 והרחק מאחור נמצא דפדפן Dolphin HD והדפדפן של מוזילה. הבדיקה מציגה מהירות ממוצעת לטעינת אתרים ונעשתה על מכשיר ה-Droid X וגלישה דרך קישוריות WiFi.

למרות שרובכם וודאי יסתפקו בדפדפן המקורי של האנדרואיד, אנו ממליצים לנסות את הדפדפנים האחרים המוזכרים בכתבה ותתנסו בחווית שימוש שונה. רק היכנסו למארקט והורידו את אחד הדפדפנים. הכתבה המורחבת, באתר PCworld.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.