רגע לפני סוף השנה דיווחנו לכם על שמועה שטענה כי מיקרוסופט (Microsoft) מתכנת להוציא לגמלאות את דפדפן האינטרנט השנוי במחלוקת שלה, האינטרנט אקספלורר (IE), ולהחליף אותו בדפדפן חדש בשם Spartan, שישולב כבר ב-Windows 10. תמונות חדשות שהודלפו, ככל הנראה מעידות שמדובר במציאות.

התמונות חושפות את הגירסה השנייה של ספרטן, זו שפותחה בנובמבר (מאז כבר ככל הנראה יש גירסה שלישית), ומציגות דפדפן בסיסי וערום במיוחד, נטול קשקושים ובעל עיצוב מינימלי. מעט הממשק שנראה על המסך מציג ציורים (ילדותיים) של כפתורי ההפעלה, אבל סביר להניח שמדובר בעיצובים זמניים שכבר השתנו בגירסאות הבאות.

הצוות שעובד על ספרטן הוקם על ידי מיקרוסופט כבר בחודש ספטמבר, ולפי דיווחים הוא כבר שילב בדפדפן החדש פקודות זיהוי קוליות, כמו למשל "הוסף למועדפים", "לך לדף הבית" או "לך לפייסבוק.קום". האופציות הללו אפשריות הודות ל-Cortana, מערכת העזר הקולית של מייקרוסופט, שתשולב ב-Windows 10. גירסה מעודכנת של הדפדפן הוצגה לקראת סוף דצמבר, והוא כאמור ישולב במערכת ההפעלה החדשה יחד עם אינטרנט אקספלורר 11 (עבור אתרים שעדיין לא הותאמו לספרטן), שאמורה לראות אור לקראת סוף 2015.