בתדרוך לגבי Windows 10, בסוף השבוע שעבר, הציגה מיקרוסופט (Microsoft) באופן רשמי לראשונה מעל במה את דפדפן הדור הבא שלה, שבינתיים מכונה Spartan. היא גם אשרה לראשונה שהוא יהיה חלק אינטגרלי במערכת ההפעלה הבאה שלה, וזאת במקום  Internet Explorer, דפדפן המותג של מיקרוסופט שיוצא לגמלאות, למרות שייתכן שזה יקרה רק בגרסה הבאה של חלונות, אחרי 10. 

השאלה היא האם ספארטן יצליח להתמודד טוב יותר מול כרום (Chrome) ופיירפוקס (Firefox) לעומת הדפדפן אותו הוא מחליף. גרסת הסקירה המוקדמת של חלונות, שהושקה במהדורה מתוקנת לאחר התדריך, כבר כוללת גרס גרסה מוקדמת של ספארטן.

משתמשים זריזים ניצלו אותה כדי לבדוק מהירויות עבודה, והתוצאות מרוכזות בטבלה להן, כשהדפדפן החדש מושווה מול הגרסאות היציבות האחרונות של המתחרים:

TestsTable

כפי שניתן לראות יש התקדמות לכל אורך הדרך, לאורך כל המבחנים, ובמבחני ה-JavaScript יש אפילו סגירת פערים מרשימה, אבל עדיין בתחומים שונים ספארטן/IE רחוק ממתחריו, במיוחד במבחני ה-HTML 5.

כאמור, עם זאת, לא מדובר בגרסה הסופית כמובן, ובמיקרוסופט עדיין עובדים על הדפדפן, מה שבהחלט עשוי להפוך אותו למהיר ואיכותי יותר עד שהגרסה הסופית של חלונות 10 תשוחרר לקראת סוף השנה.

 

השתתף בכתיבת הידיעה: אופיר ארצי