איגוד האינטרנט הישראלי מפעיל אתר מידע מקיף בנושא דואר זבל, הנותן מענה והבהרות 'עשה ואל תעשה' בהתאם 'לחוק הספאם' (סעיף 30א לחוק התקשורת בזק ושידורים). היום העלה האיגוד לאתר מאגר מידע חדש הכולל את כל הפסיקות המשפטיות החשובות בנושא 'דואר זבל' שנפסקו מאז כניסת החוק לתוקף ביוני 2008. איגוד האינטרנט זיהה את הצורך בהעלאת המאגר, לאור שאלות רבות המתעוררות בהקשר 'לחוק הספאם'. המידע נועד לסייע למקבלי דואר זבל המבקשים לדעת מה עליהם לעשות על מנת למגר את התופעה. מנגד, יסייע המידע לשולחי דואר פרסומי לפעול על פי חוק ולהימנע ממשלוח פרסומים שיחשבו כדואר זבל. המאגר כולל עשרות פסקי דין, ביניהם גם פסיקות שהגיעו לסיומן בימים האחרונים. המאגר ימשיך להתעדכן בפסיקות חדשות באופן שוטף. מפסקי דין אלה ניתן ללמוד אלו תכנים פרסומיים עלולים להיחשב כ'דואר זבל', איך ניתן לשלוח דיוור מבלי להסתכן כ"ספאמר", אלו פעולות על המקבל לנקוט לפני פנייה לביהמ"ש ועוד.

מבדיקת איגוד האינטרנט הישראלי עולה כי, מאז כניסתו לתוקף של חוק דואר זבל ביוני 2008, שילמו ספאמרים פיצויים בהיקף כולל של כמיליון ₪.

 לעיון במאגר המידע והפסיקות בנושא 'דואר זבל' באתר איגוד האינטרנט הישראלי: www.isoc.org.il/spam
שוקי פלג, חבר הנהלת איגוד האינטרנט ומוביל התחום המשפטי אמר: "איגוד האינטרנט פועל להבנה ולהתנהלות טובה יותר במרחב האינטרנטי, תוך עידוד הנגשת מידע ונתונים רבים ככל האפשר. בתוך כך, בחרנו לרכז עבור ציבור משתמשי האינטרנט את הפסיקות המשפטיות בנושא דואר זבל, משני טעמים; האחד, לצורך הרתעת הספאמרים וחשיפת השלכות החוק במטרה לסייע למיגור התופעה. השני, לצורך הצגת מידע מקיף העונה לשאלותיהם של משתמשי האינטרנט מצידו השני של המתרס, במטרה להנחותם בביצוע פעולות המקדמות את אכיפת 'חוק הספאם'".