אחת הבעיות הגדולות של Wear OS, מערכת ההפעלה לשעונים חכמים של גוגל (Google), הייתה ונשארה איכות הביצועים של השעונים המבוססים עליה. אבל נראה שבתקופה האחרונה מגזר השוק הזה מתחיל שוב להתעורר, ולא רק בגלל הדיווחים שגוגל רוצה את פיטביט (FitBit): קוואלקום (Qualcomm), כך נטען, עובדת במרץ על מערכת על שבב חדשה בשם Snapdragon Wear 3300 שתביא הרבה שיפורים אל היד.

אחד הפרטים שמעידים על כך היא תוספות שקוואלקום שילבה לליבה של לינוקס המשמשת את אנדרואיד (Android), שכזכור היא הבסיס ל-Wear Os. תוספת אלו מתייחסות אל מערכת על שבב שמכונה SDW3300 – קיצור ל-Snapdragon Wear 3300.

אבל מה שיותר מעניין הוא שפרטים נוספים בקוד קושרים בין המערכת החדשה ל-Snapdragon 429 שהושקה עבור טלפוני שוק ביניים. אמנם בהיבט של טלפונים מדובר במערכת מיושנת משהו ואף חלשה, אבל בהיבט של שעונים חכמים מדובר בקפיצת דרך: ליבות Cortex-A53 המבוססות על ליתוגרפיה של 12 ננו-מטר במהירות מרבית של 1.9 גיגה-הרץ, וזאת לעומת ליבות Cortex-A7 בתהליך ייצור של 28 ננו-מטר המשולבות ב-Snapdragon 3100.

כנראה שלא בכדי בקוואלקום מדלגים מ-3100 ל-3300 – זו אכן קפיצת מדרגה. השבב החדש גם אמור לתמוך ב-1 גיגה-בייט זיכרון, ועצם השינוי המשמעותי בליתוגרפיה מבשר גם על יעילות אנרגטית יותר ואולי זמן שימוש משופר.

כאמור, קוואלקום לא סיפקה אישור רשמי לדיוווחים הללו.