נורה חכמה שנדלקת באמצעות הטלפון החכם? אל תצחיקו את סוני (Sony): החברה הכריזה על ה-Multifunctional Light, מנורה חכמה בעלת מגוון עשיר במיוחד של יכולות מקוונות.

סוני רוצה להיות במרכז הבית החכם וכי המנורה החכמה שהציגה, לא מצויידת רק בחיבור לאינטרנט באמצעות Wi-Fi, אלא במשדר אינפרא-אדום, רמקול, מיקרופון, חיישני תנועה ומשום מה גם כניסת כרטיס זיכרון microSD. על המנורה ניתן לשלוט (איך לא) באמצעות יישום ייעודי המותקן על מכשיר הטלפון החכם ועל-פי אתר המוצר, שלל הרכיבים הללו מקנים למנורה יכולות חכמות. כך לדוגמה היא נכבית באופן אוטומטי כאשר לא נמצאים אנשים בחדר, ניתן להדליק ולכבות אותה מרחוק, היא מאפשרת לשלוט במערכת המיזוג המרכזית והטלוויזיה על-ידי חיבור ה-Wi-Fi או משדר האינפרא-אדום ואף יכולה לשמש כמערכת אינטרקום בין בני הבית א-לה האח הגדול.

מדובר כרגע במוצר שלא מיועד למערב והוא עתיד להימכר ביפן בחציון הראשון של 2016 והחברה טרם הכריזה מה יהיה מחירה של ה-Multifunctional Light, אך צפוי כי המחיר לא יהיה זול. במאי אשתקד סוני הציגה נורת לד 'פשוטה' יותר הכוללת רק רמקול מובנה ואותה היא מתמחרת במחיר שנע סביב ה-200 דולר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.