שלישיית המכשירים שסוני הציגה בברלין, הייתה כנראה רק עוד מקפצה קטנה מבחינתנו אלמלא היא לא הייתה מציגה את דגם ה-Xperia Z5 Premium, הטלפון הראשון עם מסך 4K.

לפני השאלה האם אנחנו בכלל זקוקים למסך Ultra HD בסמארטפון, נתחיל דווקא בשינוי מרענן אצל סוני: בבת אחת היא הפכה מחברה שנשרכת מאחור – למובילה, ואת זה אי אפשר לקחת ממנה. כן, אפשר להתווכח על החומרה הסטנדרטית שרוב היצרניות משתמשות, אבל כאשר מחברים תוכן ב-4K עם מסך 4K, יש כאן יתרון משמעותי.

המסך שאין לטלוויזיה שלכם

המסך כשלעצמנו, 5.5 אינץ’ גודלו, הוא מאוד איכותי, אבל כמה שלא נפאר אותו בכתב, זה משהו שצריך לראות שכן 808 פיקסלים לאינץ’, זה כמעט כפול מאשר כל מסך איכותי אחר שיש כיום. נסו לדמיין את האיכות הכי טובה שבה צפיתם בסרט קולנוע, עכשיו תכפילו פי שניים, זאת כל עוד התוכן המנוגן הוא אכן באיכות 4K ורק אז תרגישו בהבדל. כן, בשביל מסך איכותי צריך תוכן איכותי, ולכן זה מתבטא רק כאשר הצפייה היא ברזולוציה גבוהה, כי בשימוש הרגיל שלנו בטלפון כמו פייסבוק, וואטסאפ וסתם גלישה באינטרנט, לא תרגישו כלל בהבדל אם משווים זאת למסך ה-2K QHD הנמצא ב-Galaxy S6 או LG G4.

Sony Xperia Line Z5 side

מלבד המסך, גרסת הפרימיום חולקת את המפרט שווה בשווה עם שאר חברי הסדרה, ה-Xperia Z5 ו-Xperia Z5 Compact וגולת הכותרת אם תשאלו אותנו, היא המצלמה, הנושאת חיישן 23 מגה פיקסל עם מיקוד של 3 מאיות השנייה, וצילום וידאו ב-4K ואיך שלא נסתכל על זה, סוני היא עדיין המובילה בתחום. יש לו גם את שבב ה-Snapdragon 810 מתומן הליבות לצד זיכרון עבודה (RAM) של 3 ג’יגה-בייט ואחסון פנימי של 32 ג’יגה-בייט וסוללה, שלדברי סוני, תספק עד יומיים של שימוש וכמובן – חסין למים ואבק, גם כן יתרון בולט על המתחרות.

קרא עוד:  פטנט חדש חושף שוואווי תשלב ב-Mate X 2 עט אלקטרוני

העיצוב של מכשירי ה-Xperia לא השתנה כבר זה מספר שנים, ופרט לליטושים קטנים שאינם כמעט ומורגשים כמו חיישן טביעות אצבע שהתמקם בכפתור ההדלקה שבדופן ימין, גם הדור הנוכחי נשאר כשהיה. אנחנו היינו שמחים לרענון קצת יותר גדול בשנה הבאה.

עכשיו יש עניין אחר והוא המחיר – סוני תמחרה את ה-Z5 Premium ב-800 אירו בגרמניה (לפי הדיווחים), שהם כ-3,500 שקל לפני מיסים, מחיר גבוה לכל הדעות, ואילו דגם ה-Z5 הרגיל יימכר ב-100 אירו פחות. עדיין יקר מידי גם אם מדובר במסך האיכותי בעולם.