סוני לא עוצרת: כהמשך למכשיר ה-Z3+ (או Z4 אם לתושבי יפן), מכריזה החברה הערב על דגם נוסף בסדרת האקספריה עם שדרוגים מהותים ביחס לדגם הקודם.

המכשיר החדש, Xperia Z4v שמו, הוא דגם משודרג עוד יותר ל-Z3+ וכיאה, דואגת היצרנית לכלול פיצ'רים שלא נראו כאמור בדגם הקודם. אחד השינויים הבולטים בראש ובראשונה הוא המסך, שאמנם אינו עבר הגדלה ונשאר בגזרת ה-5.2 אינץ', אך עם זאת זוכה לקבל רזולוציה של 2k (או QHD), הנחשבת כבר לסטנדרט במרבית מכשירי האנדרואיד המתחרים. פיצ'ר נוסף, שלא זכה להיכנס לדגם הקודם, הוא תמיכה בתקן טעינה אלחוטית.

תחת מכסה המנוע, באופן לא מפתיע, נשארת היצרנית נאמנה למערכת העל שבב Snapdragon 810 בארכיקטורת ה-64 ביט, למרות כי סוני הודתה בעצמה כי יש לה בעיות התחממות שעלולה להשפיע על תפקודו. יתר רכיבי החומרה נשארו זהים לדגם ה-Z3+, v כולל זיכרון עבודה בנפח 3 ג'יגה-בייט ומעבד מרובע ליבות בתדר של 1.5 ג'יגה-הרץ וארבע נוספות בתדר 2 ג'יגה-הרץ שיכנסו לפעולה בעת הרצת יישומים כבדים. למקרה שתהיתם אגב, גם כאן נשארה החברה נאמנה לתקן ה-IP65 המקנה עמידות כנגד מים ואבק וכן ישנו גם כרטיס להרחבת זיכרון עד לנפח של 128 ג'יגה, כשגודל האחסון הבסיסי עומד על 32 ג'יגה-בייט.

גם המצלמה האחורית זוכה להישאר כפי שהייתה בדגם הקודם ברזולוציית 20.7 מגה-פיקסל כמו גם מצלמת הסלפי שתוכל להפיק תמונות ברזולוציית 5 מגה-פיקסל. עם זאת, סוללת המכשיר הוגדלה עד לקיבולת 3000 מילי-אמפר/שעה במקום ה-2970 שהיה בדגם הקודם – קיבולת נמוכה יחסית בהתחשב בגודל המסך וברזולוציה הגבוהה.

קרא עוד:  מערכת iOS 13 תאריך את חיי הסוללה, אך עשויה לפגוע בזמן השימוש

לפי שעה המכשיר יימכר אך ורק ללקוחות המפעילה Verzion בארה"ב, ומכאן גם הלוגו של המפעילה בחלקו העליון של המכשיר. טרם נמסרו פרטים על המכשיר כמו גם זמינותו במקומות נוספים בעולם.

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.