סוני (Sony) הכריזה בכנס הסלולר בברצלונה על הטאבלט החדש שלה מסדרת ה Xperia, ה-Z4 Tablet. הטאבלט זכה לעיצוב מלוטש ועובי של 6.1 מ”מ בלבד, בדומה לטאבלט ה-iPad Air 2 של אפל (Apple) והוא נחשב כעת לטאבלט האנדרואיד הדק בעולם. ה-Z4 Tablet נשאר עם מסך בגודל של 10 אינץ’ ברזולוציית 2K, זאת לצד שבב ה-Snapdragon 810 מרובע הליבות של קוואלקום (Qualcomm), וסוללה בהספק עבודה מכובד של 6,000mAh שאמורה להספיק עד ל-17 שעות עבודה לפני חיבור נוסף לחשמל.

כבר שאוחזים בטאבלט ביד מרגישים עד כמה הוא קל ביחס לגודלו, וכן מאוד נוח לשימוש. הוא מגיב מאוד מהר ודי קל לתפעל אותו במיוחד כשהוא יכול לשמש כשלט משחק לקונסולת ה-PS4. בנוסף ה-Z4 Tablet מצויד גם בזכרון פנימי של 32 ג'יגה-בייט עם אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס microSD, יש לו מצלמה ראשית באיכות 8.1 מגה-פיקסל ומצלמה משנית באיכות של 5.1 מגה-פיקסל שמגיבות מאוד מהר ללחיצה על כפתור הצילום במסך. לטאבלט גם מקלדת חיצונית (דגם BKB50), דקה גם היא עם משטח לעכבר והחיבור אליה מתבצע בקלות רבה, רק מניחים את הטאבלט במסילה והמקלדת מוכנה לעבודה – וכמובן שקישוריות הבלוטות' צריכה לעבוד.

ה-Xperia Z4 Tablet עובד על מערכת ההפעלה אנדרואיד לוליפופ 5.0 וכיאה למכשיר פרימיום של סוני הוא בעל מעטפת מתכתית עם זכוכית מינרלית וכן עמיד למים ולאבק בתקן IP68. הטאבלט יצא לשוק בחודש יוני הקרוב אך לא ידוע מתי יגיע לישראל ומה יהיה מחירו. אך כדי להתחרות בטאבלט הדק של סמסונג ה-Galaxy Tab S 10.1 בגזרת טאבלט האנדרואיד על סוני להציג מחיר אטרקטיבי ביותר.

קרא עוד:  ראש בראש: דפדפן ה-Edge החדש מנצח במבחן ביצועים ראשון

צפו בטאבלט החדש של סוני ה-Xperia Z4 Tablet:

-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.