סוני עתידה להכריז על מוצרים חדשים ב-5 לינואר, בפתיחת תערוכת CES 2015, אשר לפי הערכות יהיה מדובר ב-Xperia Z4 וגם ה Tablet Z4. לפי דיווחים ברשת, ישנם האומרים שסוני תכריז באותה הזדמנות גם על הדגמים Xperia Z4 Compcat וגם על הפאבלט המסקרן Z4 Ultra.

לפי השמועות, ה-Xperia Z4 Ultra יגיע בשני גדלים אפשריים: 5.9 אינץ', או 6.44 אינץ', שזהו גודל זהה ל-Z Ultra הנוכחי. רזולוציית המסך עתידה להיות QHD ובגזרת השבב ככל הנראה מדובר על ה-Snapdragon 810 מבית Qualcomm, עם לא פחות מ-4 ג'יגה של RAM, אחסון בנפח 32 ג'יגה-בייט, ומצלמת 16 מגה-פיקסל. טרם ידוע אם המצלמה בדגם הפאבלט תגיע עם פלאש, או ללא נורת פלאש בדומה לדגם הנוכחי . כמו כן, השמועות מעידות על סוללה גדולה במיוחד בדגם זה, וגדולה לעומת שאר הדגמים שיושקו בסדרת ה Z4.

לגבי דגם ה-Z4 Compact, הדיווחים מספרים על מסך בגודל 4.7 אינץ' ברזולוציית 1080P, שבב ה-Snapdragon 810 ו-3 ג'יגה-בייט RAM, אחסון בנפח 32 ג'יגה-בייט, רמקולים סטראופוניים משודרגים, מצלמת 20.7 מגה-פיקסל משופרת, מצלמת 5 מגה-פיקסל קדמית לצילומי סלפי, וטעינה אלחוטית. כמו כן, כל ליין דגמי ה Z4 יגיעו עמידים למים ואבק, בדומה לסדרות Z הקודמות מבית סוני.

נכון לעכשיו ישנן שתי אפשרויות שיכולות להתרחש בעת ההכרזה ב-5 לינואר: סוני תכריז על דגמי ה Z4 וגם ה- Z4 TABLET, ולעומתם דגמי הקומפקט והפאבלט Z4 Ultra יוכרזו מאוחר יותר לקראת הרבעון השני של 2015. רבים טוענים שזה יהיה חכם מצד סוני לנהוג כך, על מנת לתת מרווח בין ההכרזות, ולתת לצרכנים זמן להתרגל לדגמים החדשים, בעוד שאחרים טוענים שעל מנת ליצור אחידות בסדרה החדשה, יש להכריז עליה באירוע אחד משותף, ולא במספר אירועים שונים בתאריכים שונים. כך שייתכן מקרה כי שחברה תכריז על כל ארבעת המוצרים תתרחש ב-5 לינואר, ללא דחיה של חלק מהדגמים למועד הכרזה אחר.

קרא עוד:  וואן פלוס תשתול 27,333 עצים בהודו כדי לחגוג 1,500 ימים להשקת OxygenOS

כתב: אבי בכמן