הססמה שמלווה את ה-Xperia Z3 היא 'הפרטים שעושים את ההבדל בין טוב למדהים'. על פניו נראה אכן שסוני (Sony) אכן הצליחה לתקן את הדרוש עם השקת הטלפון הנוכחי. והתחמקה מכל הפשרות שמנעו מהמכשירים הקודמים בסדרה להיות מדהימים.

כשבוחנים את הנתונים על הנייר נראה כי כמעט ואין שינוי בין ה-Xperia Z2 ל-Xperia Z3 שרק הושק. ההבדל המשמעותי היחיד נמצא במערכת על שבב, ה-Snapdragon 801 MSM8974AC, שפועלת במהירות שעון של 2.5 ג׳יגה-הרץ לעומת 2.3 ג'יגה-הרץ בקודם. כמו כן, סוללת ה-3,100mAh במכשיר ה-Z3 לעומת 3,200mAh . גודל המסך נשאר זהה ומדובר במסך בגודל 5.2-אינץ׳ באבחנה של 1,920×1,080 פיקסלים. זיכרון העבודה הוא בנפח של 3 ג׳יגה-בייט, זיכרון הפנימי לאחסון הוא 16 ג׳יגה-בייט הניתן להרחבה, מצלמה אחורית באבחנה של 20.7 מגה-פיקסל, מצלמה קדמית באבחנה של 2.2 מגה-פיקסל.

אבולוציה של עיצוב
העיצוב המונוליתי לא פסח גם על מכשיר ה-Xperia Z3 – חזית וגב המכשיר עשויים זכוכית ורצועת מתכת מקיפה את המכשיר. נראה כי בכל מהדורה סוני משפרת במעט את העיצוב, ועתה הרצועה שסביב המכשיר מעוגלת לגמרי זאת בנוסף לעובדה כי החברה הצליחה 'לגלח' כמה מ"מ מאורכו של המכשיר ולהקטין את העובי ל-7.3 מ"מ בלבד. המכשיר גם איבד 11 גרם ממשקלו ושוקל כעת 152 גרם, 7 גרם יותר בהשוואה למכשיר ה-Galaxy S5 העשוי פלסטיק. השיפורים הללו מקנים למכשיר הרגשה נעימה יותר בעת אחיזה.

בצידו הימני של המכשיר ניתן למצוא את כפתור ההפעלה המרשים כשתחתיו כפתור עוצמת השמע ובקצה הימני התחתון של המכשיר כפתור הצילום הדו-שלבי, בצידו השמאלי של המכשיר מחברי העריסה. שמחנו לגלות כי סוני השכילה לפזר את הכניסות באופן הגיוני יותר שכן כעת בצידו הימני ניתן למצוא את כניסת מגירת כרטיס הנאנוסים וכרטיס הזיכרון ובצידו השמאלי נמצאת כניסת המיקרו-USB – נהול כמובן בעלי חיפוי, שכן המכשיר בעל עמידות למים בתקן IP68.

Sony-Xperia-Z3-side

בדגם הקודם סוני שמרה על החזית נקייה כמעט לגמרי והסתירה את הרמקולים הקדמיים. הפעם הם ממוקמים מעל ומתחת למסך והחורים גדולים יותר, בנוסף נורית החיווי שהסתתרה בתוך חריר הרמקול העליון ממוקמת עכשיו בקצה השמאלי-עליון של המכשיר והדבר מקנה למכשיר מראה מרשים פחות בהשוואה לדגם הקודם.

מסך בהיר במיוחד בעוד מכשירים כמו ה-LG G3 או ה-Nexus 6 מצוידים במסכי 2K, או אבחנה של 2,560×1,440 פיקסלים, סוני בחרו לצייד את מכשיר ה-Z3 במסך Full HD בלבד,במקום להתמקד בדחיסת פיקסלים נוספים במסך, סוני בחרה לשפר נתון אחר של המסך והוא עוצמת הבהירות. צגן ה-Xperia Z3 הוא אחד מהבהירים שיצא לנו להיתקל בו לאחרונה. בבהירות רבית המסך מסוגל להגיע לבהירות של 600nit, ‏לצורך השוואה המסך שבמכשיר ה-Xperia Z2 מסוגל להגיע לבהירות של 460nit. משמעות הדבר היא שבאור שמש ישיר התצוגה על המסך נראית באופן ברור ואין צורך להגביר את עוצמת הבהירות, כמו-כן מכיוון שניתן להשתמש בבהירות נמוכה יותר צריכת הסוללה של המסך החדש קטנה יותר. כמו כן ניתן להבחין כי ה-Xperia Z2 מציע מסך בעל צבעים קרים יותר, בעוד הצבע הלבן במכשיר ה-Xperia Z2 נוטה לאפור. מסך ה-Xperia Z3 מציג צבעים לבנים צחים יותר עם גוון מעט כחלחל.

חזק במולטימדיה
Sony-Xperia-Z3-camera-backכפי שציינו קודם, הרמקולים עתה בולטים יותר ובעלי פתח גדול יותר, זאת כנראה על-מנת לשפר את עוצמת השמע שכן הם נשמעים חזקים בהשוואה לרמקולים של ה-Z2, כמו-כן בזמן שיחה הם נשמעו צלולים יותר. התאכזבנו לגלות כי בערכה הבסיסית שי אזניות פשוטות ולא אזניות עם יכולת לסינון רעשים אקטיבית, כמו אלו שנכללו בערכה של ה-Xperia Z2. במכשיר ניתן למצוא בוחר פרופילים המאפשר להתאים את השמע לאזניות המחוברות למכשיר, כל עוד הן תוצרת סוני.

ה-Z3 מגיע עם אותה מצלמת 20.7 מגה-פיקסל מצוינת שהושקה במכשיר הקודם. אין שיפור משמעותי, ועדיין מדובר באחד ממכשירי הטלפון בעלי המצלמה הטובה ביותר בה נתקלנו לצילומים באור יום. לעומת זאת בעת צילום לילה ה-Xperia Z3 הפיק תמונה בהירה יותר בהשוואה אך החלקת הרעשים הדיגיטלית ניכרת גם בהם.

גם הפעם יש מצבי צילום שגורמים למכשיר להתחמם באופן מיוחד, צילום מתפרץ – ללכידה מרובה של תמונות בבת-אחת ובחירה בתמונה הטובה ביותר, צילום TimeShift בהילוך איטי ועוד. את אפשרויות הצילום ניתן להרחיב בעזרת תוספים מובנים או להוריד תוספים למצלמה דרך חנות ה-Google Play, אזבל זה לא חדש. המצלמה כוללת מבזק לד יחיד וגם הפעם סוני לא צירפה מבזק כפול בעל טמפרטורות צבע שונות.

בעלי קונסולת PlayStation 4 ישמחו לגלות את אופציית ה-Remote Play, המאפשרת להזרים משחקים מהקונסולה אל הטלפון, כך שניתן להמשיך לשחק בטלפון כאשר הטלוויזיה לה מחוברת הקונסולה נמצאת בשימוש, מדובר באופציה מרשימה וגם כאשר היינו בחדר בו לא ממוקמת הקונסולה הצלחנו לשחק בהצלחה.

ממשק משתמש
ה-Xperia Z3 מגיע כשהוא מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 4.4, בגרסה זו סוני אף התקרבה יותר לגרסה הלא-מותאמת של גוגל – במסך הבית ניתן למצוא באופן קבוע את סרגל החיפוש, אם כי ניתן להסיר אותו בהגדרות, וכפתור מגירת היישומים עגול וזהה לזה בו הקיים במסך הבית של גוגל, סמלי היישומים גדלו ועתה הפרטים הקטנים בסמלים הללו נראה בבירור.

מגירת היישומים נשארה כשהייתה וניתן לסדר היישומים בסדר מותאם אישית, סדר אלפא-ביתי, לפי תדירות שימוש ולהציג רק יישומים שהורדו, את היישומים ניתן לסדר בתוך תיקיות.

וילון ההתראות חולק לשני חלקים – חלק המציג התראות וחלק להגדרות מהירות, דרכו ניתן לשלוט במהירות במגוון אפשרויות שונות במכשיר, כברירת מחדל. ניתן בקלות לערוך את סדר ולהציג או להסתיר אפשרויות נוספות. את העיצוב של ממשק המשתמש ניתן להחליף באמצעות ערכות נושא אשר זמינות להורדה.

Sony-Xperia-Z3-water-test

סוני גם הפעם ציידה את המכשיר בשלל יישומי הבית כמו חנות המוזיקה והסרטים של סוני. שמחנו לגלות כי בעדכון התוכנה סוני מאפשרת לבטל את המחווה להפעלת יישום ה-Whats New בעת החלקה של כפתור הבית כלפי מעלה. בהתאם למכשירי האנדרואיד מהדורות האחרונים ניתן להדליק את המסך על-ידי טפיחה כפולה עליו כשהוא כבוי.

סוני כלל במכשיר מצב 'סיבוב מסך חכם', כשבתאוריה הפעלת מצב זה מאפשרת למערכת הפעלה להחליט מתי המשתמש מעדיף שהמסך יסתובב, כך שבמקרים של קריאה תוך כדי שכיבה על המיטה המסך לא יסתובב ויישאר במצב מאונך, בפועל המצב הזה לא תמיד עובד באופן מיטבי והיו מקרים בהם רצינו שהמסך יסתובב ויתכוונן למצב מאוזן, אך הוא נשאר במצב מאונך.

Z3Test

צריכת סוללה
כאשר המכשיר הוכרז הרמנו גבה נוכח העובדה כי הוא מצויד בסוללת 3,100mAh, קטנה בהשוואה לזו שניתן למצוא ב-Xperia Z2, בסיוע של המסך החדש ושיפורי תוכנה לא הבחנו בשינוי לרעה ולמעשה גם הפעם הגענו לכמעט יומיים של שימוש ללא הטענה. בעדכון התוכנה האחרון סוני הכניסה את מצב ה-Ultra Stamina Mode המאריך את חיי הסוללה בעזרת הפעלת אפשרויות בסיסיות במכשיר כמו טלפון, הודעות, מצלמה, רדיו FM וכו' אך ללא תקשורת נתונים כלל. בעת שימוש במצב זה המכשיר דיווח כי הוא מסוגל להחזיק יותר מעשרה ימים ללא טעינה.

לסיכום
מכשיר ה-Xperia Z3 הוא בהחלט מכשיר מרשים ונראה כי סוני בהחלט שקדה על הפרטים הקטנים שהופכים מכשיר טוב למדהים, העיצוב העגלגל, הנעים העשוי מחומרי פרימיום, עמידות למים ואבק, מסך בהיר במיוחד, זמן סוללה ארוך ומצלמה מצוינת ורמקולים משובחים הופכים את ה-Xperia Z3 לאחד המכשירים המרשימים של 2014.

אהבנו:

 • עמידות בפני מים ואבק בתקן IP68.
 • עיצוב מעוגל שנעים בעל אחיזה נעימה יותר.
 • סידור הגיוני של כניסת כרטיס ה-Sim, כרטיס הזיכרון ושקע הטעינה.
 • מסך מרשים במיוחד גם אם הוא לא באבחנת 2K.
 • משקל קל תוך שימוש עיצוב העשוי מתכת וזכוכית.
 • אחת המצלמות המרשימות בהן נתקלנו במכשיר סלולר.
 • חיי סוללה ארוכים במיוחד.

לא אהבנו:

 • המסגרת מסביב למסך עדיין עבה.
 • חסר פלאש-לד כפול בעל טמפרטורת צבע שונה.
 • בעת צילום לילי ניכרת ההחלקה הדיגיטלית.
 • לא ניתן להסיר הרבה מהיישומים המובנים של סוני.אוזניות עם סינון רעשים לא כלולים בערכה הבסיסית.

Sony Xperia Z3

מכשיר ה-Sony Xperia Z3 הוכרז כחצי שנה לאחר הדור הקודם בספטמבר 2014, בעל מסך 5.2 אינץ' ברזולוציה 1080x1920, מבוסס על מעבד Quad-core 2. 5 GHz Krait 400 וזיכרון RAM של 3GB. המכשיר רץ על מערכת האנדרואיד בגרסה v4.4, מצויד במצלמה 20.7 מגה פיקסל, סוללת 3100mAh וחסין למים.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.